Sytuacja zdrowotna po meczu z Sandecją

Łodzianie w niedzielny wieczór, pokonali na Stadionie Króla, Sandecję Nowy Sącz 1:0. Niestety w trakcie spotkania urazu kolana doznał Michał Trąbka. Na razie nie wiemy jak poważny to uraz, a o sytuacji kadrowej więcej opowiedział na konferencji prasowej, trener Kibu Vicuña.

Kontuzje nie omijają ełkaesiaków w tym sezonie. Trudno policzyć ile urazów już wystąpiło, w zespole ŁKS, w trakcie trwania rozgrywek. Najnowszym problemem sztabu szkoleniowego jest uraz Michała Trąbki. Pomocnik doznał kontuzji kolana, podczas próby uderzenia z dystansu i musi przejść szczegółowe badania.

Po spotkaniu z Cracovią trener nie mógł skorzystać z Piotra Janczukowicza i Adama Marciniaka, którzy awans do II rundy Pucharu Polski okupili urazami. Na murawie nie pojawi się też zapowiadany na wcześniejszej konferencji prasowej – Pirulo. 

O problemach ze składem:

– Mieliśmy problemy po meczu z Piotrem Janczukowiczem oraz z Adamem Marciniakiem, który grał kontuzjowany ostatnie 15/20 minut. Nie wygląda bardzo źle, ale nie mógł grać dzisiaj. Javi Moreno był prawie przygotowany, ale wczoraj odczuwał ból i nie dał rady, zobaczymy wkrótce jak z nim będzie dalej. Dzisiaj też Trąbi złapał kontuzję kolana, mam nadzieję, że nie będzie bardzo poważna. Wolę nawet nie wygrać dzisiaj, a nie stracić takiego piłkarza jak Michał Trąbka.

O Sobocińskim i Arndtcie:

– Dawid jest chory, nie kontuzjowany. Trenował przedwczoraj i wczoraj, ale dzisiaj jeszcze nie dał rady. Janek Sobociński jest kontuzjowany, zobaczymy, ale powinien być dostępny na następny mecz.

O Pirulo:

– Pirulo nie jest poważnie kontuzjowany, ale musimy być ostrożni. Teraz boiska będą bardziej miękkie i w przypadku jego urazu, dzisiaj było to duże ryzyko. Zobaczymy czy będzie dostępny na piątek.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport