Raport z wypożyczeń: Mikołaj Maschera jako jedyny cieszył się z wygranej

Jak w miniony weekend poradzili sobie wypożyczeni ełkaesiacy? Zapraszamy na raport!

Oskar Koprowski nie będzie miło wspominał swojego ostatniego spotkania z Resovią Rzeszów. W Wejherowie górą okazali się goście, którzy wygrali 3:0. Oskar zagrał całe spotkanie, ale niestety nie udało mu się pomóc drużynie w zachowaniu czystego konta. Rzeszowianie dzięki tej wygranej zostali samodzielnym liderem II ligi.

Unia Janikowo wraz z Michałem Brudnickim w bramce ostatni tydzień nie będzie mogła uznać za udany. Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego rozegrała dwa spotkania, ponieważ w dniach 14-15 sierpnia odbywała się zaległa trzecia kolejka, a w weekend została rozegrana czwarta seria gier. Michał zagrał w obu spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym, ale ani razu nie zachował czystego konta. Unia przegrała dwa spotkania (2:0 z Sokołem Kleczew i 0:1 z Radunią Stężyca).

Mikołaj Maschera także ma za sobą dwa występy w minionym tygodniu. Wychowanek ŁKS-u zagrał w obu spotkaniach i w każdym zaczynał w podstawowym składzie. W czwartek (15 sierpnia) Kotwica Kołobrzeg przegrała na własnym obiekcie z KP Starogard Gdański 0:2, a jedną bramkę dla gości strzelił były zawodnik ŁKS-u – Kamil Żylski. Mikołaj zagrał 54 minuty. W niedzielę Kotwica wygrała w Koszalinie 2:0, a Maschera spędził na boisku 86 minut.

Pogoń Siedlce w 4. kolejce II ligi przegrała na własnym obiekcie ze Zniczem Pruszków 0:1, chociaż wynik mógł być zupełnie inny, gospodarze w doliczonym czasie gry nie strzelili rzutu karnego. Jakub Romanowicz pojawił się na boisku w 79 minucie, zmieniając Kacpra Skibickiego.