Podsumowanie 34. kolejki Fortuna 1. Ligi

Niedzielna multiliga za nami, znamy już zespoły, które awansują bezpośrednio do Ekstraklasy, znamy uczestników baraży, wiemy, że swój pierwszy mecz ŁKS zagra w Gdyni. Czas po raz ostatni w tym sezonie podsumować kolejkę Fortuna 1. Ligi.

Ostatnia seria gier Fortuna 1. Ligi odbyła się w niedzielę, wszystkie spotkania rozpoczęły się w tym samym czasie, o 12:40. Spadkowicza poznaliśmy już tydzień temu, zatem najciekawsza walka odbywała się na górze tabeli – 3 zespoły rywalizowały ze sobą o bezpośredni awans do Ekstraklasy, a 2 o uczestnictwo w barażach.

Korespondencyjna walka o awans do Ekstraklasy odbywała się pomiędzy Radomiakiem, Termalicą i GKS-em Tychy, z czego dwa pierwsze zespoły potrzebowały po prostu zdobyć punkty w swoich spotkań, nie patrząc na rywali, a tyszanie oprócz zwycięstwa potrzebowali porażki jednej z tych drużyn. Tak się jednak nie stało – Radomiak rozgrywający spotkanie u siebie pewnie pokonał Koronę, już w pierwszej połowie zabezpieczając swój awans i mistrzostwo ligi. Gorzej wyglądała gra Termaliki, która tylko zremisowała ze Stomilem, jednak ten jeden punkt wystarczył „Słonikom” do zrealizowania ich celu. GKS Tychy zagrał z ŁKS-em, którego ewentualne zwycięstwo również spełniłoby swój cel (granie pierwszego meczu barażowego u siebie) tylko i wyłącznie w przypadku porażki Arki, która ostatecznie wygrała pewnie swoje spotkanie z Chrobrym. W związku z tym w mecz przyjaźni w Tychach pomiędzy GKS-em Rycerzami Wiosny ostatecznie zakończył się remisem, jednak wyrwanym przez łodzian w ostatnich minutach meczu.

O baraże rywalizowały ze sobą zespoły z Legnicy i Łęcznej. W tym pojedynku lepiej usytuowani byli podopieczni Kamila Kieresia, którzy potrzebowali po prostu zdobyć komplet punktów, aby nie musieć patrzeć się za swoje plecy. I ostatecznie tak właśnie się stało – Górnikowi Łęczna, pomimo zadyszki, którą złapali na wiosnę udało się awansować do barażów po wysokim zwycięstwie nad Sandecją. Dzięki temu „Zielono-czarni” odskoczyli od goniącej ich Miedzi, która zremisowała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec.

Pozostałe pojedynki nie miały wpływu na układ kluczowych miejsc w tabeli. Spadkowicz, którego znamy już od poprzedniej kolejki – GKS Bełchatów, na pożegnanie z I Ligą został pokonany w Niepołomicach przez Puszczę. W innym pojedynku w dole tabeli GKS Jastrzębie wygrał po bramce w końcówce meczu z Resovią. Podobnym rezultatem zakończyło się spotkanie WidzewaOdrą Opole, gdzie gospodarze zdobyli pełną pulę punktów po golu Tomczyka w 87. minucie.

Wyniki spotkań 34. serii gier Fortuna I Ligi

Niedziela, 13 czerwca

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stomil Olsztyn 0:0
Chrobry Głogów – Arka Gdynia 0:3
GKS Jastrzębie – Resovia 2:1
GKS Tychy – ŁKS Łódź 1:1
Górnik Łęczna – Sandecja Nowy Sącz 3:0
Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 1:1
Puszcza Niepołomice – GKS Bełchatów 2:0
Radomiak Radom – Korona Kielce 2:0
Widzew – Odra Opole 2:1

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport