Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Podsumowanie 34. kolejki Fortuna 1. Ligi

Niedzielna multiliga za nami, znamy już zespoły, które awansują bezpośrednio do Ekstraklasy, znamy uczestników baraży, wiemy, że swój pierwszy mecz ŁKS zagra w Gdyni. Czas po raz ostatni w tym sezonie podsumować kolejkę Fortuna 1. Ligi.

Ostatnia seria gier Fortuna 1. Ligi odbyła się w niedzielę, wszystkie spotkania rozpoczęły się w tym samym czasie, o 12:40. Spadkowicza poznaliśmy już tydzień temu, zatem najciekawsza walka odbywała się na górze tabeli – 3 zespoły rywalizowały ze sobą o bezpośredni awans do Ekstraklasy, a 2 o uczestnictwo w barażach.

Korespondencyjna walka o awans do Ekstraklasy odbywała się pomiędzy Radomiakiem, Termalicą i GKS-em Tychy, z czego dwa pierwsze zespoły potrzebowały po prostu zdobyć punkty w swoich spotkań, nie patrząc na rywali, a tyszanie oprócz zwycięstwa potrzebowali porażki jednej z tych drużyn. Tak się jednak nie stało – Radomiak rozgrywający spotkanie u siebie pewnie pokonał Koronę, już w pierwszej połowie zabezpieczając swój awans i mistrzostwo ligi. Gorzej wyglądała gra Termaliki, która tylko zremisowała ze Stomilem, jednak ten jeden punkt wystarczył „Słonikom” do zrealizowania ich celu. GKS Tychy zagrał z ŁKS-em, którego ewentualne zwycięstwo również spełniłoby swój cel (granie pierwszego meczu barażowego u siebie) tylko i wyłącznie w przypadku porażki Arki, która ostatecznie wygrała pewnie swoje spotkanie z Chrobrym. W związku z tym w mecz przyjaźni w Tychach pomiędzy GKS-em Rycerzami Wiosny ostatecznie zakończył się remisem, jednak wyrwanym przez łodzian w ostatnich minutach meczu.

O baraże rywalizowały ze sobą zespoły z Legnicy i Łęcznej. W tym pojedynku lepiej usytuowani byli podopieczni Kamila Kieresia, którzy potrzebowali po prostu zdobyć komplet punktów, aby nie musieć patrzeć się za swoje plecy. I ostatecznie tak właśnie się stało – Górnikowi Łęczna, pomimo zadyszki, którą złapali na wiosnę udało się awansować do barażów po wysokim zwycięstwie nad Sandecją. Dzięki temu „Zielono-czarni” odskoczyli od goniącej ich Miedzi, która zremisowała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec.

Pozostałe pojedynki nie miały wpływu na układ kluczowych miejsc w tabeli. Spadkowicz, którego znamy już od poprzedniej kolejki – GKS Bełchatów, na pożegnanie z I Ligą został pokonany w Niepołomicach przez Puszczę. W innym pojedynku w dole tabeli GKS Jastrzębie wygrał po bramce w końcówce meczu z Resovią. Podobnym rezultatem zakończyło się spotkanie WidzewaOdrą Opole, gdzie gospodarze zdobyli pełną pulę punktów po golu Tomczyka w 87. minucie.

Wyniki spotkań 34. serii gier Fortuna I Ligi

Niedziela, 13 czerwca

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stomil Olsztyn 0:0
Chrobry Głogów – Arka Gdynia 0:3
GKS Jastrzębie – Resovia 2:1
GKS Tychy – ŁKS Łódź 1:1
Górnik Łęczna – Sandecja Nowy Sącz 3:0
Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 1:1
Puszcza Niepołomice – GKS Bełchatów 2:0
Radomiak Radom – Korona Kielce 2:0
Widzew – Odra Opole 2:1

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119