Pirulo dogonił Arifovicia

Pirulo w środowy wieczór zdobył swoją siedemnastą bramkę, w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego, która dała mu awans na drugie miejsce, w historycznej klasyfikacji strzelców, piłkarzy zagranicznych. Dzięki trafieniu w starciu z GKS-em Jastrzębie, zrównał się w ilości strzelonych goli, z Ensarem Arifoviciem.

Przed spotkaniem  ze śląskim klubem, Hiszpan miał szesnaście trafień i zajmował trzecią pozycję w klasyfikacji wszech czasów. W 52. minucie skrzydłowy ŁKS przeprowadził kapitalny rajd, zwieńczony celnym strzałem z 15 metra. Dla gracza urodzonego w Los Barrios ten gol miał wymiar szczególny, bo pozwolił mu dogonić Ensara Arifovicia i awansować na drugie miejsce.

Najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii klubu jest Jewhen Radionow, który zdobył dla ŁKS-u 34 bramki. Pirulo ma na swoim liczniku o połowę mniej goli, ale w niedalekiej przyszłości ma szansę, aby dogonić Ukraińca. Kwestią czasu za to powinno być wyprzedzenie „Ariego” i samodzielne umocnienie się na drugiej pozycji.

Wszystkie gole Pirulo w ŁKS:

Najskuteczniejsi obcokrajowcy historii ŁKS:

1. Jewhen Radionow – 34

2. Ensar Arifović, Pirulo – 17