Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Pirulo dogonił Arifovicia

Pirulo w środowy wieczór zdobył swoją siedemnastą bramkę, w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego, która dała mu awans na drugie miejsce, w historycznej klasyfikacji strzelców, piłkarzy zagranicznych. Dzięki trafieniu w starciu z GKS-em Jastrzębie, zrównał się w ilości strzelonych goli, z Ensarem Arifoviciem.

Przed spotkaniem  ze śląskim klubem, Hiszpan miał szesnaście trafień i zajmował trzecią pozycję w klasyfikacji wszech czasów. W 52. minucie skrzydłowy ŁKS przeprowadził kapitalny rajd, zwieńczony celnym strzałem z 15 metra. Dla gracza urodzonego w Los Barrios ten gol miał wymiar szczególny, bo pozwolił mu dogonić Ensara Arifovicia i awansować na drugie miejsce.

Najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii klubu jest Jewhen Radionow, który zdobył dla ŁKS-u 34 bramki. Pirulo ma na swoim liczniku o połowę mniej goli, ale w niedalekiej przyszłości ma szansę, aby dogonić Ukraińca. Kwestią czasu za to powinno być wyprzedzenie „Ariego” i samodzielne umocnienie się na drugiej pozycji.

Wszystkie gole Pirulo w ŁKS:

Najskuteczniejsi obcokrajowcy historii ŁKS:

1. Jewhen Radionow – 34

2. Ensar Arifović, Pirulo – 17

4. Dani Ramirez – 15

5. Antonio Dominguez – 13

Źródło: własne

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119