Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Pierwszy tydzień okresu przygotowawczego zakończony

Sobotnim treningiem piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zakończyli pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu. Teraz czeka ich chwila wolnego, a już w poniedziałek udadzą się na krótki obóz przygotowawczy.

Pierwsze zajęcia po tygodniowych urlopach, dość tradycyjnie już, przybrały formę testów wydolnościowych. Te miały pomóc sztabowi szkoleniowemu w dobieraniu odpowiednich obciążeń treningowych, a co za tym idzie, w indywidualizacji procesu treningowego.
W poniedziałkowych testach wzięło udział 35 zawodników – piłkarze pierwszego zespołu (w tym nowy zawodnik ŁKS-u – Jakub Tosik), drużyny rezerw oraz adepci Akademii ŁKS. W części szybkościowej nie uczestniczył Adrian Klimczak, który narzekał na drobne problemy zdrowotne, oraz Marcel Wszołek. Obaj zawodnicy jednak dołączyli do zespołu dzień później i przez cały tydzień normalnie trenowali.

We wtorek natomiast rozpoczął się już właściwy proces przygotowań do Fortuna 1 Ligi – treningi z piłką. Oprócz jednej sesji na siłowni, piłkarze ŁKS-u od wtorku do piątku trenowali dwa razy dziennie. Wraz z jedyni zajęciami w sobotę łącznie odbyło się 10 jednostek treningowych na boisku oraz jedna, wcześniej wspomniana, na siłowni.

Sztab szkoleniowy z trenerem Wojciechem Stawowym na czele w tym pierwszym tygodniu postawił głównie na szlifowanie taktyki. Ełkaesiacy ćwiczyli swoje zachowania defensywne. ale i pracowali nad poprawą kreowania i wykańczania sytuacji w ofensywie.

W niedzielę piłkarzy czeka jeden dzień wolnego. W poniedziałek już jednak udadzą się na krótki obóz przygotowawczy do Woli Chorzelowskiej. Podczas ośmiodniowego zgrupowania ełkaesiacy trenować będą na naturalnych boiskach. Wisienką na torcie będzie trójmecz sparingowy, w którym wezmą udział ŁKS Łódź, Korona Kielce oraz Stal Mielec.

Foto. Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119