Ostatni na remis. ŁKS Łódź – FK Csikszereda Miercurea Ciuc 1:1

Zgrupowanie w tureckim Side, a zarazem dwumiesięczne przygotowania do wiosny w Fortuna 1. Lidze ełkaesiacy zwieńczyli sparingiem z rumuńskim FK Csikszereda Miercurea Ciuc. Podopieczni Kazimierza Moskala ostatecznie zremisowali to spotkanie 1:1 – teraz pozostaje nam już tylko czekać na emocje związane z powrotem ligowych zmagań.

Na koniec zgrupowania w Turcji formę lidera Fortuna 1 Ligi sprawdziło FK Csikszereda Miercurea Ciuc (7. drużyna zaplecza rumuńskiej ekstraklasy). Podopieczni trenera Kazimierza Moskala szybko uzyskali tzw. optyczną przewagę i w 24. minucie objęli prowadzenie. Oskar Koprowski błyskawicznym wyrzutem piłki z autu uruchomił Stipe Juricia, napastnik z Bałkanów utrzymał się przy piłce i odegrał ją przytomnie do Michała Trąbki, który otworzył wynik strzałem z kilkunastu metrów.

Zaczęło się świetnie, a mogło być jeszcze lepiej, bo sto dwadzieścia sekund później tuż obok bramki z bliskiej odległości główkował Stipe Jurić. Napastnika z Bałkanów obsłużył w tym przypadku świetnym dośrodkowaniem Bartosz Szeliga, który sam chwilę przed golem dla ŁKS-u też próbował zaskoczyć bramkarza rywali w podobny sposób (tu z kolei warto odnotować długie podanie z głębi pola Nacho Monsalve).

Po zmianie stron Rumuni próbowali się odgryźć, kilkukrotnie zapędzali się w okolice naszego pola karnego, a bramkę wyrównującą zdobyli niespełna kwadrans przed ostatnim gwizdkiem (Richard Jelena stanął oko w oko z Aleksandrem Bobkiem i nie zmarnował szansy). W odpowiedzi groźnie na bramkę FK Csikszereda Miercurea Ciuc strzelali Damian Nowacki, Bartosz Szeliga i Dawid Kort, w końcówce spotkania na solową akcję zakończoną celnym uderzeniem zdecydował się Nelson Balongo, ale żadna z tych prób nie zmieniła wyniku.

Ostatni sparing lidera Fortuna 1 Ligi w trakcie zgrupowania w Turcji zakończył się remisem 1:1. W sobotę nasi piłkarze wrócą do Łodzi, a w niedzielę 12 lutego zainaugurują drugą część sezonu domowym meczem z GKS-em Tychy.

ŁKS Łódź – FK Csikszereda Miercurea Ciuc 1:1 (1:0)
Bramki: Trąbka 24′ – Jelena 76′

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek (61′ Kamil Dankowski), Nacho Monsalve (74′ Maciej Dąbrowski), Adam Marciniak (61′ Milan Spremo), Oskar Koprowski, Michał Mokrzycki (61′ Vladyslav Okhronchuk), Bartosz Biel (74′ Damian Nowacki), Michał Trąbka, Bartosz Szeliga (81′ Grzegorz Glapka), Piotr Janczukowicz (74′ Dawid Kort), Stipe Jurić (61′ Nelson Balongo).