Piłka NożnaRezerwyTransfery

Oficjalnie. Ricardo Goncalves zawodnikiem ŁKS!

Łódzki Klub Sportowy ma nowego zawodnika. Trzyletnią umowę podpisał Ricardo Goncalves, syn Rodrigo Goncalvesa, który przed laty występował w biało-czerwono-białych barwach.

Ricardo urodził się w 2003 roku w Szczecinie, ale pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Łodzi – w ŁKS-ie (w jednej drużynie spotkał się m.in. z Wiktorem Kościukiem, Bartoszem Bargielem i Janem Łabędzkim) oraz SMS-ie. Szybko jednak jego talent dostrzegli skauci Lechii Gdańsk i Goncalves przeniósł się do trójmiasta. W biało-zielonych barwach nowy piłkarz ŁKS-u występował w Centralnej Lidze Juniorów U-19 i drużynie rezerw. Przed rokiem Ricardo przeniósł się do Widzewa, ale spędził tam zaledwie jeden sezon.

18-latek od kilku tygodni trenuje z trzecioligowym rezerwami ŁKS. W ostatnim sparingu z Zawiszą Bydgoszcz zdobył bardzo ładną bramkę przewrotką. Ricardo ma na razie występować w drugim zespole biało-czerwono-białych, ale niewykluczone, że z jego usług skorzysta w niedalekiej przyszłości także pierwsza drużyna.

Ricardo Goncalves do Nascimento (piłkarz ŁKS II Łódź)Bardzo się cieszę, że tu wróciłem. Ten klub zawsze był dla mnie ważny. Dam z siebie jak najwięcej. Chciałbym kiedyś trafić do pierwszego zespołu, a na razie zamierzam skupić na pracy w drugiej drużynie, bo bardzo chcę jej pomóc i pokazać się kibicom z najlepszej strony.

Co ciekawe – nowy ełkaesiak jest synem Rodrigo Gonçalves do Nascimento, czyli piłkarza występującego w Łódzkim Klubie Sportowym w drugiej połowie lat 90. Rodrigo Gonçalves w biało-czerwono-białych barwach zagrał dwa spotkania i zdołał w tym czasie strzelić jedną bramkę. Przez trzy najbliższe lata, a więc do 30 czerwca 2025 roku, Ricardo będzie miał okazje nie tylko pójść w ślady ojca i zagrać w pierwszej drużynie, ale nawet i przebić go w liczbie występów w ŁKS-ie.

Rico, witamy z powrotem w Łodzi. Życzymy jak najwięcej dobrych występów w biało-czerwono-białej koszulce!