Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu ze Skrą Częstochowa

„Rycerze Wiosny” przełamali swoją złą passę na Stadionie Króla i w sobotę wygrali 2:1 ze Skrą Częstochowa – bramki dla biało-czerwono-białych strzelili Mateusz Kowalczyk oraz Piotr Janczukowicz. Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Dawid Arndt: Po utracie bramki z rzutu wolnego rozgorzała dyskusja na temat tego czy mógł lepiej zachować się w tej sytuacji – zgodnie jednak ze słowami trenera, bardziej był to strzał życia Sajdaka. Poza tym dość spokojny mecz, nie popełniał błędów, które zaważyły na losie spotkania.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,67

Marcel Wszołek: Do przodu jego gra wyglądała nieco lepiej niż w defensywie, zapewne stąd też zmiana w 45. minucie przez nieco bardziej doświadczonego Dankowskiego. Mimo tego rozegrał solidne zawody, przyda mu się jednak nieco wykalibrować celownik przy dośrodkowaniach w pole karne.

Ocena: 5

Maciej Dąbrowski: Nie był to zły mecz w wykonaniu tego doświadczonego stopera, choć mógł zachować się lepiej w sytuacji, po której sędzia odgwizdał rzut wolny, po którym padła bramka dla Skry – wydaje się, że faul w tej sytuacji był dość niepotrzebny.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,33

Nacho Monsalve: Solidne zawody w wykonaniu Hiszpana. Widać, że wciąż brakuje mu momentami pewności siebie przy rozegraniu piłki, co może być pokłosiem tego, że w ciągu ostatniego roku nie grał regularnie przez urazy.

Ocena: 5

Bartosz Szeliga: Co tu dużo mówić, dwie asysty, które dały ŁKS-owi zwycięstwo, ponadto obie w dobrym stylu. Pierwsza po wysokim pressingu i odbiorze piłki pod bramką rywala, zaś druga była dalekim podaniem prostopadłym górą i otworzyło drogę Janczukowiczowi do niekrytej szesnastki rywala.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,33

Mateusz Kowalczyk: Pierwszy raz w tym sezonie w wyjściowym składzie i zdecydowanie zasłużenie, odpłacił się trenerowi swoją dyspozycją w tym spotkaniu. Strzelona bramka to jedna sprawa, jednak oprócz tego rozgrywał kapitalne zawody w środku pola. Był niczym pirania, nie dawał spokoju rywalom, zarówno na ich połowie, jak i wracając się pod własną bramkę, a przy tym bardzo pewny siebie z piłką przy nodze, napędzał akcje ŁKS-u. Sam trener przyznał po meczu, że właśnie takich zawodników chce mieć w środku pola.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 6,67

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Michał Trąbka: Próbował w pierwszej połowie strzału z dystansu, kilka razy zagrywał prostopadłe piłki, które otwierały drogę do szesnastki rywali jego kolegom z zespołu. W drugiej połowie grał odpowiedzialnie, walczył w środku pola i dołożył cegiełkę do utrzymania pozytywnego wyniku.

Ocena: 6

Dawid Kort: Jego forma jak na razie jest sinusoidą – ze Skrą najgorszy w środku pola ŁKS-u. Mało było z jego strony odważniejszych podań i niekonwencjonalnego rozegrania, często „holował” piłkę i zatrzymywał impet budujących się akcji łodzian.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,0

Pirulo: Nie zagrał źle w ataku, choć zabrakło czegoś „ekstra”, czego moglibyśmy oczekiwać od Hiszpana. Cofał się z zespołem do gry w defensywie i pomagał w bronieniu pozytywnego wyniku, zaliczył kilka strzałów na bramkę rywali, ale czasem chciałoby się, żeby zdecydował się na podanie do lepiej ustawionego/wychodzącego na pozycję kolegi, aniżeli próbował samodzielnie strzelić bramkę.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 5,0

Bartosz Biel: Pracowitości nie można mu odmówić, zasuwał od jednej bramki do drugiej, choć stworzył mało zagrożenia dla golkipera gości.

Ocena: 5

Nelson Balongo: Wciąż nie udało mu się jeszcze strzelić pierwszej bramki w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego. Widać po nim, że posiada umiejętności piłkarskie – chociażby sytuacja z pierwszej połowy, kiedy przyjął piłkę, obrócił się i błyskawicznie oddał strzał na bramkę – choć wciąż brakuje mu zgrania i zrozumienia z resztą zespołu, przez co mimo wychodzenia na pozycję, nie dostaje piłek prostopadłych.

Ocena: 5

Kamil Dankowski: Dobre wejście z ławki, grał nieco solidniej w defensywie niż Wszołek, a przy tym tworzył zagrożenie w ofensywie (choć jego dośrodkowaniom brakowało nieco celności). Momentami wydawało się, że ma problemy ze skurczami, co może wyjaśniać dlaczego nie wychodzi jeszcze w pierwszym składzie.

Ocena: 5

Jan Kuźma: Grał jako typowy defensywny pomocnik i dobrze sobie z tym radził. Dość pewny w defensywie, zaliczył kilka udanych odbiorów, a przy tym nie miał problemów z rozgrywaniem piłki.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 4,50

Kelechukwu Ibe-Torti: Po wejściu z ławki dał nieco dynamiki na skrzydle, brakuje mu wciąż jednak przełożenia tego na liczby dla drużyny.

Ocena: 5

Piotr Janczukowicz: Trening strzelecki z dyrektorem sportowym, jak widać, się opłacił. Wszedł z ławki i kilka minut później strzelił bramkę po dalekim podaniu prostopadłym od Szeligi, dość zgrabnie utrzymując się na linii spalonego. Docenić można także pewne wykończenie w sytuacji jeden na jednego, pamiętając jak często kończyły się w zeszłym sezonie takie sytuacje w wykonaniu ełkaesiaków.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2022/23: 7,0

Oskar Koprowski: Wszedł z ławki aby wzmocnić defensywę i obronić prowadzenie, co się zespołowi udało. Wykonywał swoje zadania w defensywie, a przy tym podłączał się do ataków na stronie rywali.