Oceny po meczu z Górnikiem Polkowice

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zremisowali w sobotę w meczu z beniaminkiem – Górnikiem Polkowice. Ełkaesiacy prowadzili 1:0, jednak nie potrafili strzelić drugiej bramki, co wykorzystali w końcówce spotkania goście, trafiając gola wyrównującego. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Dawid Arndt: Wciąż brakuje mu pewności w bramce – miewał w tym spotkaniu interwencje, w których musiał się ratować na kilka razy, kiedy nie udało mu się opanować piłki. Przy golu Górnika zdążył się pochylić w stronę piłki, która przeleciała koło jego rękawic i wylądowała przy dolnym rogu bramki, kiedy on stał na jej środku.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,67

Bartosz Szeliga: Boczni obrońcy w ofensywnym systemie gry muszą być jakością dodaną dla drużyny, osobami, które potrafią wykreować sytuację strzelecką dzięki dobremu dośrodkowaniu. Szelidze tego z Górnikiem zabrakło – ciężko przypomnieć sobie dobre i celne zagranie tego defensora, po którym któryś z jego kolegów z zespołu miałby szansę na oddanie strzału na bramkę rywali. Zamieszany w utratę bramki na 1:1, nie udało mu się odebrać piłki jednemu z polkowiczan, który oddał ją na niekryte skrzydło, skąd mógł posłać futbolówkę w pole karne ŁKS-u.

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,08

Mieszko Lorenc: Z Zagłębiem w Pucharze Polski miał szansę na powrót do składu po dłuższej kontuzji, z Górnikiem wyszedł w podstawowym składzie. Na plus można ocenić to, czym zdążył się już wyróżnić w ŁKS-ie, czyli dobre wyprowadzenie piłki. Kilkukrotnie posłał dobre, przeszywające linie podanie do pomocników bądź napastników, otwierając w ten sposób akcje ofensywne. Niekiedy był mniej pewny w odbiorze, jednak przy samej straconej bramce bezpośrednio nie zawinił

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Oskar Koprowski: Zaprezentował nie tylko w miarę stabilną grę w defensywie, ale również swoje inklinacje do gry ofensywnej, podłączając się niekiedy do kontrataków i współpracując na lewej z stronie z bocznym obrońcą bądź skrzydłowym. Przy straconej bramce krył z Lorencem tego samego zawodnika, kiedy zorientował się, gdzie leci piłka próbował zablokować Wacławczyka, jednak było już za późno.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,13

Adrian Klimczak: Powoli wraca do stabilnej, dobrej formy. Aktywny w ofensywie, często podłączał się do ataków i posyłał dobre piłki w pole karne Górnika. W defensywie zagrał całkiem przyzwoite spotkanie, nie popełniając rażących błędów.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,36

Maksymilian Rozwandowicz: Po dobrym meczu z Widzewem nie udało mu się przełożyć swojej postawy w derbach na ligowe spotkanie z beniaminkiem. Brakowało mu kontroli piłki, przez co kontrataki Ełkaesiaków nie zawsze były tak szybkie i dynamiczne, jak mogłoby to wyglądać. W defensywie nie wyglądał źle, przy straconej bramce krył innego zawodnika, nie będąc tak blisko Wacławczyka.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,50

Antonio Dominguez: Po powrocie po kontuzji ciężko złapać mu regularną, dobrą formę, jaką prezentował przed urazem. Miał szansę na przełamanie w dobrym stylu, jednak jego bramka strzelona z dystansu została anulowana przez VAR, po dopatrzeniu się spalonego Pirulo. Oprócz tego nie błyszczał na murawie, choć na plus można zaliczyć jego grę w defensywie i cofanie się pod własne pole karne.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,29

Mikkel Rygaard: Duńczyk zwyżkę swojej formy, którą notuje od kilku spotkań, najpierw podparł asystą z Widzewem, a teraz bramką. Patrząc na ostateczny rezultat spotkania, tym bardziej szkoda zmarowanej sytuacji w końcówce pierwszej połowy, kiedy zdecydował się na bardziej techniczny strzał, który minął bramkę, a mógł uspokoić mecz. W drugiej połowie już nie tak aktywny, zmieniony prezz Corrala w 78. minucie

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,92

Maciej Wolski: Niewiele wnosił do ofensywy ŁKS-u tego wieczoru. Albo zdarzały mu się niedokładne zagrania, które spowalniały bądź przerywały akcje „Rycerzy Wiosny„, a to sam nie wychodził do prostopadłych podań. Zmieniony w 66. minucie – trener szybko zareagował na jego żółtą kartkę, zważywszy, że więcej ten zawodnik działa w odbiorze i walce z rywalem.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,57

Pirulo: Czasem jednym zagraniem potrafi zmienić oblicze całego meczu – tym razem tak się nie stało. To nie był jego dzień, miał problemy z przyjęciem piłki i odegraniem w tempo do kolegów. Przy bramce Domingueza dał się złapać na spalonym, faulował także zawodnika gości, w sytuacji, gdzie zabrakło kilkunastu centymetrów, aby sędzia podyktował rzut karny.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,31

Maciej Radaszkiewicz: Mało widoczny w tym spotkaniu, kilkukrotnie brał udział w rozegraniu akcji, ale mało z tego wynikało.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,20

Kelechukwu Ibe-Torti: Po jego wejściu wydawało się, że coś drgnęło w ofensywie biało-czerwono-białych. Głównym problemem jest to, że „Kelly” wciąż rzadko podejmuje dobre decyzje w okolicach pola karnego rywali – potrafi szybko pomknąć skrzydłem, mijając kilku przeciwników, jednak później zbyt długo będzie przytrzymywał futbolówkę, bądź wrzuci ją w pole karne, zagrywając ją właściwie do nikogo.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,83

Javi Moreno: Miał kilka dobrych momentów po wejściu na murawę, jednak nie przełożyło się to na sytuacje strzeleckie ŁKS-u.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,60

Damian Nowacki: Po dobrym wejściu z ławki w Pucharze Polski w sobotę zaliczył także debiut w I Lidze. Ponownie pokazał się z pozytywnej strony – napędzał ofensywę ŁKS-u, motywował kolegów do parcia do przodu, wyglądał także solidnie w defensywie.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Samu Corral: Wciąż czekamy na dobre minuty Samu w pierwszym zespole, po powrocie z kontuzji. Widać, że do końca jeszcze nie odzyskał formy, choć w końcówce spotkania popisał się podaniem w tempo do Juricia, wypuszczając go sam na sam z bramkarzem, a potem oddając strzał z dystansu na pustą bramkę, jednak ten zbił obrońca z Polkowic.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,33

Stipe Jurić: Wszedł na końcówkę i mógł zostać bohaterem meczu, jednak nie wykorzystał podania Corrala – nim oddał strzał bramkarz ofiarnie wybił futbolówkę spod jego nóg.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,89

 

Fot: ŁKS Łódź / Cyfrasport