Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z GKS-em Jastrzębie

W sobotę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęli piłkarską wiosnę w Fortuna 1. Lidze. Biało-czerwono-biali na inaugurację zagrali na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie, jednak do Łodzi przywieźli jedynie jeden punkt. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Marek Kozioł: Jastrzębie nie stwarzało sobie wielu sytuacji, to też golkiper ŁKS-u nie miał wielu okazji do wykazania się. W kluczowym momencie mógł zachować się lepiej i spróbować przechwycić daleką piłkę posłaną przez Aliego do Handzlika.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,13

Mateusz Bąkowicz: Zaliczył najlepszy występ wśród defensorów ŁKS-u. Wnosił jakość w trakcie fazy ofensywnej, miał kilka dobrych dośrodkowań – szczególnie to w końcówce spotkania, które Corral niemalże zamienił na bramkę. Szybko cofał się do obrony i grał w niej dość pewnie, jednak przy akcji bramkowej GKS-u nie udało mu się dogonić Handzlika i powstrzymać go przed strzeleniem gola.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,08

Maciej Dąbrowski: Przy akcji bramkowej gospodarzy nie udało mu się przeciąć dośrodkowania do Handzlika. W trakcie kreowania akcji ofensywnych próbował otwierać je długimi crossowymi podaniami, jednak wiele z nich było niecelnych. Potrafił wyjść wyżej przed linię i przechwycić ataki GKS-u.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,88

Oskar Koprowski: Niepotrzebna żółta kartka w 3. minucie meczu nie tylko wymusiła na nim ostrożniejszą grę, ale także wyłączyła go z ważnego starcia z Koroną. Na plus wysokie wyjścia przy pressingu i odbiory bliżej środka pola. Miał szansę na bramkę po rzucie rożnym, ale nie udało mu się jej wykorzystać.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,57

Adrian Klimczak: W ofensywie mniej widoczny od Bąkowicza na drugiej stronie, choć dobrze współpracował z Janczukowiczem. Mimo tego, w przypadku meczu z rywalem z dołu tabeli można wymagać więcej od bocznego obrońcy, który powinien napędzać akcje skrzydłem.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,21

Jakub Tosik: Najsolidniejszy w środku pola. Do momentu zejścia z boiska gra ŁKS-u w tej strefie była dosyć płynna, grał wysoko i agresywnie w pressingu, choć nie obyło się także bez problemów, które mogły zapaść w pamięć, jak poślizgnięcie przy akcji bramkowej jastrzębian (choć warto wziąć pod uwagę stan murawy gospodarzy). W ofensywie dołożył zaś asystę przy bramce oraz mocny strzał z dystansu, którym zmusił bramkarza do interwencji.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Michał Trąbka: Niewiele dobrych akcji rozegranych przez niego do przodu, grał dosyć bezpiecznie, zaś odważniejsze próby najczęściej kończyły się niepowodzeniem. Stałe fragmenty gry, za które często odpowiadał także były mało skuteczne, szczególnie zapadła w pamięć akcja w ostatnich sekundach meczu. Częściej widoczny w akcjach destrukcyjnych, choć po przejęciu obowiązków Tosika, kiedy ten został zmieniony, całkowicie przygasł.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,73

Ricardinho: Po dobrym okresie przygotowawczym można było spodziewać się zupełnie innej gry, niż tej zaprezentowanej w sobotę przez Brazylijczyka. Niewidoczny, mało wnoszący do ofensywy. Jedną z niewielu prób uderzenia na bramkę była półprzewrotka w polu karnym, z łatwością opanowana przez bramkarza.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,10

Pirulo: Lider ofensywy ŁKS-u także zawodził w tym meczu. Brakowało u niego odwagi pod bramką rywala, częstszych prób oddania strzału, aniżeli bezpiecznego rozegrania piłki przed pole karne (bądź zagrania futbolówki piętką).

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,83

Piotr Janczukowicz: Powrócił do ligowego grania po długiej kontuzji w dobrym stylu. Samej bramki raczej nie zaliczymy do grona zabójczych uderzeń, jednak ostatecznie zdobył punkt dla ŁKS-u. Był widoczny, jako jeden z niewielu próbował częściej oddać strzał na bramkę rywali, miał także szansę na gola głową, jednak piłka trafiła w poprzeczkę.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,70

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Samu Corral: Do wejścia w pole karne zdecydowanie widoczny – dużo dalekich piłek zagrywanych na niego skutecznie przyjmował, przetrzymywał i rozgrywał na boki do kolegów, płynnie napędzając ofensywę ŁKS-u. Gorzej z tym co u napastnika najważniejsze, czyli akcjami pod bramką rywala. Miał w końcówce meczu piłkę meczową, jednak nie udało mu się pokonać Neugebauera z bliskiej odległości, jego strzał głową wybronił młody bramkarz.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 2,88

Mateusz Kowalczyk: Pozytywny debiut młodego zawodnika. Wniósł na boisko nowy impuls, często brał piłkę na siebie, próbując napędzić ŁKS w ofensywie.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Javi Moreno: Dłuższy czas po wejściu z ławki był dość niewidoczny. Dobry efekt przyniosło przejście na prawe skrzydło, gdzie częściej zamieszany był w akcje ofensywne ŁKS-u, chociażby przy dośrodkowaniu do Corrala w końcówce meczu.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,59

Maciej Wolski: Tak, jak można byłoby się spodziewać – głównie próbował zabiegać przeciwników, wygrywać pojedynki szybkościowe i w ten sposób przełamać szyki obronne GKS-u. Ostatecznie, nie przełożyło się to na bramkę dla ŁKS-u.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,39

Fot. Łukasz Żuchowski