Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Radomiakiem Radom

W środę „Rycerze Wiosny” po raz pierwszy w tym sezonie musieli uznać wyższość rywali. W zaległym spotkaniu 10. kolejki Fortuna I ligi ŁKS przegrał na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:0. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Przy bramce z rzutu karnego nie mógł nic więcej zrobić – wyczuł intencję strzelającego, lecz piłka była zbyt mocno uderzona, aby mógł skutecznie interweniować. Dobre wrażenie zrobił szczególnie w grze na przedpolu. Nie miał zbyt dużo pracy i z pozostałymi celnymi strzałami Radomiaka poradził sobie bez problemu. Wydaje się, że czasami zbyt długo zwlekał z rozpoczęciem gry. Można było kilka razy zaskoczyć rywali gdy ci, nie zdążyli się jeszcze ustawić do obrony.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,3

Kamil Dankowski: Rozpoczął mecz na prawej stronie defensywy, ale w drugiej połowie grał już po drugiej stronie. W pierwszych 45 minutach wyglądało to lepiej, bo dobrze wbiegał w miejsce schodzącego do środka Pirulo i robił przewagę na skrzydle. Nie ustrzegł się strat i błędów, ale za to dobrze wyglądał w odbiorze piłki, bo kilka razy po jego czystych wejściach ŁKS ruszał z przewagą na bramkę Radomiaka.  W drugiej odsłonie gry zarobił żółtą kartkę za niepotrzebny faul na Kozaku. Wydaje się, że na stałe wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie biało-czerwono-białych.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,12

Maciej Dąbrowski: Wskoczył do składu za Morosa i nie przekonał kibiców ŁKS-u. Widać było u Dąbrowskiego brak minut w ostatnich meczach – podawał niedokładnie w łatwych sytuacjach, zaliczał proste straty. Raz dobrze włączył się do akcji ofensywnej prawą stroną i wyłożył piłkę Trąbce, który uderzył obok bramki. Obrona łodzian w ostatnich meczach bez Dąbrowskiego, a z Hiszpanem wyglądała dużo bardziej okazale. Ciężki orzech do zgryzienia dla trenera Stawowego z obsadą partnera dla Janka Sobocińskiego na środku obrony w kolejnym spotkaniu z Puszczą.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,77

Jan Sobociński: W 14 minucie zaliczył fatalną stratę, po której Leandro miał dobrą sytuację do zdobycia gola. Na jego szczęście świetnie zaasekurował go Rozwandowicz. Dużo rozgrywał z Dąbrowskim, ale mało w jego grze było otwierających zagrań. W końcówce miał kilka kluczowych interwencji przy kontrach Radomiaka. O mały włos mógł wylecieć z boiska w 89 minucie – wówczas sfaulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem Leandro, ale sędzia go oszczędził i pokazał tylko żółtą kartkę.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,08

Adrian Klimczak: Obrońca ŁKS-u skomplikował sobie występ w tym spotkaniu szybką żółtą kartką, którą otrzymał za faul na Leandro w trzeciej minucie gry. Od tego momentu musiał grać zachowawczo. Został zmieniony w przerwie właśnie z powodu tej kartki. Gdy był na boisku to zdarzały mu się straty, po których Radomiak ruszał z groźnymi kontrami. W 35 minucie podłączył się do akcji ofensywnej i był bliski zdobycia przepięknej bramki. Dostał świetnie podanie podcinką od Trąbki i z ostrego kąta huknął na bramkę, ale piłka odbiła się od słupka. W końcówce pierwszej połowy poprawił swoją grę.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,0

Maksymilian Rozwandowicz: Wrócił do wyjściowego składu po dwóch meczach przerwy. Górował nad rywalami w powietrzu i zbierał drugie piłki. Gorzej szło mu z wyprowadzaniem akcji, bo zaliczył kilka strat, po których było groźnie. Choć ratował też zespół gdy jego koledzy z zespołu tracili piłkę na połowie boiska (raz świetnie zaasekurował Sobocińskiego). Niestety sprokurował rzut karny po którym Radomiak strzelił zwycięskiego gola. Być może faulu tam nie było, ale dał arbitrowi pretekst.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,90

Antonio Dominguez: Biegał za dwóch i ciągle był pod grą. Miał prawdopodobnie najwięcej kontaktów z piłką w tym meczu. Potrafił pod pressingiem zagrać ciekawą piłkę otwierająca akcję. Dobrze wymieniał się pozycjami z Pirulo i Dankowskim, a z Trąbka stworzył kilka ciekawych akcji. Po ostatnim meczu w Jastrzębiu mocno uwierzył w swoje uderzenie z dystansu i z Radomiakiem próbował tego elementu sztuki piłkarskiej chyba zbyt często. Zbyt długo układał sobie piłkę do strzału. Podobnie jak innym ofensywnym zawodnikom – brakowało Antonio ostatniego dobrego podania.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,27

Przemysław Sajdak: Niestety kolejny mecz i typowy Sajdak – nie starał się brać większej odpowiedzialności i najczęściej zagrywał do najbliższej ustawionego rywala. W pierwszych fragmentach meczu robił to mądrze, bo zespół ciekawie atakował. Na plus – w 65 minucie świetnie ograł rywala przy linii końcowej i ruszył z piłką w pole karne. Niestety nie miał do kogo dograć i piłkę wybił obrońca. U zawodnika grającego w ŁKS-ie na tej pozycji wymaga się gry na większym ryzyku w ofensywie. W kilku akcjach łodzian był „hamulcowym”.

Ocena: 4

Michał Trąbka: Znów został wystawiony na skrzydle i od pierwszych minut był najaktywniejszym zawodnikiem ŁKS. Dużo dryblował i mijał rywali jak tyczki slalomowe. W 10 minucie dostał świetne podanie od Domingueza i zdecydował się na mocne wstrzelenie piłki w pole karne – w ostatniej chwili zespół z Radomia uratował stoper. Gdyby piłka dotarła do Corrala to pewnie łodzianie prowadziliby 1:0. Mógł zaliczyć piękną asystę podcinką, ale Klimczak trafił w słupek. W 82 minucie oddał groźny strzał, niestety obok bramki. Zawiódł trochę w końcówce gdy zepsuł dwa dośrodkowania (uderzył piłkę wprost w pierwszego obrońcę). Jeśli ktoś w tym meczu stwarzał zagrożenie pod bramką gospodarzy to w większości przypadków był to Michał Trąbka.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,25

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Pirulo: Dużo więcej oczekujemy po zawodniku tej klasy. W tym spotkaniu wyglądał trochę jak Pirulo z poprzedniego sezonu Ekstraklasy. Miał jakieś próby zwodów i pokazywał swoją technikę, ale była to sztuka dla sztuki – wymiernych korzyści z tego nie było żadnych. Jako jeden z liderów zespołu w ofensywie powinien być bardziej aktywny. W drugiej połowie mocno schowany na prawym skrzydle. Podobnie jak wielu piłkarzy w tym meczu zaliczył fatalne straty. Po jednej z nich Radomiak ruszył z kontrą i Gąska wywalczył rzut karny. W pierwszej połowie znalazł się w dobrej pozycji do uderzenia, ale został zblokowany podobnie jak Dominguez i Rozwandowicz.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,45

Samu Corral: Drugi mecz z rzędu bez choćby jednej sytuacji do zdobycia gola. Partnerzy próbowali mu dogrywać piłkę, ale często dobrze ustawieni obrońcy z Radomia uprzedzali Hiszpana. Wychodził do piłki i starał się rozgrywać z zespołem – jednak często podawał niedokładnie, zaliczał straty czy to odskoczyła mu piłka i musiał faulować. Z jego gry na tzw. „ścianę” nic nie wychodziło i zespół nie potrafił zrobić przewagi. Tego, że chciał mu nie można odmówić. Ciut lepsze miał ostatnie minuty na boisku, gdzie po dobrych zagraniach zespół zawiązał kilka akcji. Zmieniony w 71 minucie.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,5

Maciej Wolski: Wszedł na plac gry od początku drugiej połowy. Dwa razy ładnie „wjechał” z piłką w pole karne, ale niestety nic z tego klarownego nie wychodziło. W obronie nie miał zbyt dużo roboty, bo większość drugiej połowy ŁKS grał w ataku pozycyjnym. Nie zawalił nic za co można go zganić i też nic ekstra nie dał zespołowi.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,25

Łukasz Sekulski: Zastąpił Corrala w 71 minucie gry. 10 minut po wejściu na boisko miał najlepszą sytuację bramkową – dostał świetne podanie z głębi pola, ale uderzył wprost w bramkarza. Był mało ruchliwy, przez co miał mało kontaktów z piłką.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,33

Wojciech Stawowy:  Tym razem trener zaufał piłkarzom, którzy mają stabilną pozycję w drużynie. Żaden z kluczowych zawodników nie dostał wolnego, a mimo to nie udało się łodzianom zdobyć choćby punktu. Drużyna w Radomiu była bezradna, wydaje się, że piłkarze nie mieli planu B, by sforsować obronę Radomiaka. ŁKS podchodził wysoko, przez co częste kontrataki gospodarzy kończyły się żółtymi kartkami osamotnionych obrońców, w sumie napomnienie otrzymało czterech graczy defensywnych. Wydaję się, że Wojciech Stawowy mógł przeprowadzić więcej niż tylko dwie zmiany.