Piłka NożnaRezerwyTransfery

Młody stoper przechodzi do Łódzkiego Klubu Sportowego!

Łódzki Klub Sportowy dokonał kolejnego transferu. Trzyletni kontrakt z biało-czerwono-białymi podpisał utalentowany środkowy obrońca, Szymon Matuszko. Jego umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.

17-latek pochodzący z Lenartowic, zaczynał swoją przygodę z piłką w zespole Orliki Gmina Miękinia. W 2018 roku został zawodnikiem akademii Śląska Wrocław, gdzie trafił do drużyny U-14. Przez półtora roku występował w zespołach z różnych kategorii wiekowych. Sezon 2019/20 spędził w juniorskim zespole FC Wrocław Academy – czyli klubie, w którym występował m.in. prawy obrońca ŁKS – Kamil Dankowski.

fot. GKS Tychy

Pół roku temu Matuszko został piłkarzem GKS Tychy, gdzie występował w Centralnej Lidze Juniorów U-17. W trakcie pobytu w klubie ze Śląska był zapraszany na treningi do pierwszego zespołu „Tyskich”. 5 lipca lewonożny obrońca urodzony w 2004 roku, rozpoczął przygotowania z drużyną Artura Derbina, ale na obóz już nie pojechał, bo zdecydował się kontynuować karierę w ŁKS-ie.

Przygodę w Łódzkim Klubie Sportowym, utalentowany stoper rozpocznie od drużyny rezerw, gdzie będzie zbierać szlify w III lidze.

Szymon witamy w biało-czerwono-białej Łodzi!