Piłka NożnaTransfery

Michał Karlikowski ma nowy klub. Zagra w II lidze

Michał Karlikowski zdecydował się opuścić drużynę rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego i poszukać nowego pracodawcy w wyższej lidze. Udało mu się to i od nowego sezonu będziemy go oglądać w II lidze.

Lewy obrońca w piątek związał się rocznym kontraktem ze spadkowiczem z Fortuna 1.ligi, Stomilem Olsztyn. W umowie zapisano opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Michał Karlikowski w poprzednim sezonie był ważnym ogniwem drugiego zespołu ŁKS, który zajął 7. miejsce w swoim debiutanckim sezonie w III lidze. W rozgrywkach 2021/22 rozegrał 33 mecze ligowe, w których zdobył trzy bramki i zaliczył osiem asyst.

W seniorskiej drużynie 24-latek zaliczył jeden oficjalny występ. 14 września 2016 roku wystąpił w meczu Okręgowego Pucharu Polski z Górnikiem Łęczyca. W tym samym spotkaniu debiutowali też Piotr Pyrdoł, Jan Sobociński oraz Mateusz Jaworski.

– Do tej pory grałem najwyżej w rezerwach ŁKS-u Łódź. Stomil dał mi szansę, żeby spełnić swoje marzenie o grze w lidze centralnej. Moim celem jest przed wszystkim pomóc drużynie w osiągnięciu jak najlepszego wyniku sportowego oraz rozwój indywidualny. Mam nadzieję, że pomogę drużynie w jak najlepszej grze w nadchodzącym sezonie – powiedział Michał Karlikowski, w rozmowie z oficjalną stroną Stomilu.

„Karlik” życzymy powodzenia i samych sukcesów!

Foto: Stomil Olsztyn / Lens Strong