Piłka NożnaPKO BP EkstraklasaWypowiedzi

Marcin Matysiak: Będziemy chcieli zagrać o zwycięstwo

Do końca sezonu pozostały trzy spotkania, a już jutro Łódzki Klub Sportowy rozegra jeden z nich. Przed meczem z Piastem Gliwice na kilka pytań odpowiedział trener łodzian – Marcin Matysiak.

O celu na najbliższy mecz:

– Myślę, że jak w każdym meczu będziemy chcieli zagrać przede wszystkim o zwycięstwo. Drugą rzeczą jest to, żeby dobrze zaprezentować się na boisku i cały czas godnie reprezentować barwy Łódzkiego Klubu Sportowego. Wiem, że oczekiwania były zupełnie inne, wszyscy byśmy sobie życzyli tego, żebyśmy do końca walczyli o utrzymanie. Tak się jednak nie stało, ale pozostały trzy mecze do końca sezonu i w tych meczach będziemy chcieli się zaprezentować jak najlepiej i żeby dać kibicom jeszcze troszkę radości i szczęścia. 

O sposobie na zmobilizowanie zawodników:

– Mam nadzieję, że nie będę musiał się wcielać w rolę psychologa, że wszystkim zawodnikom będzie się chciało do końca i to bez znaczenia jakie wyniki będziemy osiągać. Już wielokrotnie mówiłem, że te barwy zobowiązują i mam nadzieję, że też tak będzie. 

O sytuacji kadrowej:

– Na ten moment wiem, że nie będziemy mogli skorzystać z Balićia. Po ostatnim meczu okazało się, że ma uraz. Miał przeprowadzone badania i diagnoza jest taka, że przez przynajmniej dwa tygodnie będzie poza treningiem. Także zobaczymy, czy jeszcze w tym sezonie wróci do rywalizacji o miejsce w składzie. Pozostali zawodnicy są zdrowi i przygotowani do tego, żeby podjąć rywalizację, czy to na treningu czy meczu mistrzowskim. 

O bieżącym mikrocyklu:

– Na ten moment wyglądał on normalnie. Nie mam żadnych powodów,  żeby komuś cokolwiek zarzucać. Każdy wykonywał swoją pracę na tyle, na ile mógł. Organizacja i przygotowanie treningu wyglądało tak samo jak pierwszego tygodnia, kiedy jako sztab obejmowaliśmy zespół i podejście zawodników oczywiście też się nie zmieniło, to bardzo cieszy. 

O wyjściowej jedenastce:

– Dla mnie, jako trenera, kluczowe jest to jak zawodnik prezentuję się w tygodniu poprzedzającym mecz. Jest to główny aspekt, który bierzemy pod uwagę w doborze kadry meczowej, czy kadry wyjściowej na mecz. Oczywiście jest wiele innych czynników i niuansów, z którymi też na ten moment musimy się zmierzyć. Myślę, że musimy poukładać wszystko tak, aby zachować w tym pewien balans. Zdaję sobie sprawę w jakiej jesteśmy sytuacji. Jest też moment, że trzeba patrzeć już bardziej w przyszłość, ale teraz chcemy zachować balans, aby wygrać ten mecz. 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119