Kolejna zdolna młodzież w drodze do pierwszego zespołu

W tym sezonie na boiskach pierwszoligowych, furorę robili młodzi piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego, Mateusz Kowalczyk oraz Aleksander Bobek. W najbliższej przyszłości kolejnych dwóch graczy, może pójść ich drogą i przebić się do pierwszego zespołu.

Zdaniem portalu Weszło, Łódzki Klub Sportowy chce zainwestować w rozwój Ricardo Goncalvesa i Jana Łabędzkiego. Obaj piłkarze występują w trzecioligowych rezerwach biało-czerwono-białych i są ofensywnymi pomocnikami. Ich dobra gra została dostrzeżona przez sztab pierwszego zespołu. 

17-letni Łabędzki jest młodzieżowym reprezentantem Polski i już od początku roku jest w szerokiej kadrze pierwszego zespołu. Jak dotąd nie został zgłoszony do rozrywek Fortuna 1. ligi, ale trenuje pod okiem Kazimierza Moskala. W tym sezonie zagrał w 16 meczach w III lidze. Zdobył trzy bramki i zaliczył dwie asysty. 

Z kolei Ricardo Goncalves, to syn byłego zawodnika ŁKS-u, Rodrigo. Trafił przed tym sezonem do klubu, z rezerw Widzewa. 19-latek dobrze się rozwija i najprawdopodobniej przed startem rozgrywek Ekstraklasy, rozpocznie przygotowania z pierwszym zespołem. Jego bilans w tym sezonie trzeciej ligi, to 27 występów, trzy gole i cztery asysty. 

Foto: Lens Strong