Fortuna Puchar PolskiNewsPiłka Nożna

Karne ze Śląskiem szóstą serią jedenastek ŁKS-u w XXI wieku

ŁKS w miniony weekend po emocjonującej serii rzutów karnych wyeliminował Śląsk Wrocław z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Dla łodzian była to szósta seria rzutów karnych w XXI wieku. 

Scenariusz niedzielnego meczu z „Wojskowymi” był niesamowity. Gdy już większość myślała, że ŁKS po 120 minutach będzie musiał się pogodzić z porażką to do akcji wkroczył debiutant Piotr Gryszkiewicz. Pomocnik kapitalnie wykończył dośrodkowanie i dał łodzianom nadzieję na awans w serii rzutów karnych. Obie drużyny dobrze zaczęły konkurs, bo od trafień Wolskiego i Soboty. W drugiej kolejce do siatki jako pierwszy trafił Corral. Przełomowym momentem była obrona jedenastki wykonywanej przez Mateusza Praszelika przez Arka Malarza. Maciej Dąbrowski dołożył kolejne trafienie dla ełkaesiaków, a przed ważną próbą stanął doświadczony stoper Śląska Wojciech Golla. Uderzył obok bramki i awans łodzian do II rundy Pucharu Polski był na wyciągniecie ręki. Do ostatniego karnego podszedł kapitalnie dysponowany tego dnia Jan Sobociński i pewnym strzałem pod poprzeczkę dał zwycięstwo podopiecznym Wojciecha Stawowego. Ełkaesiacy perfekcyjnie wykonywali rzuty karne i do ostatniej serii nie doszło, w której wyznaczony do strzelania był Pirulo.

W przeszłości Łódzki Klub Sportowy ze zmiennym szczęściem rozgrywał konkurs rzutów karnych. W ostatnich dwóch dekadach o końcowym wyniku łodzian w Pucharze Polski sześć razy musiały decydować jedenastki. „Rycerze Wiosny” trzykrotnie przechylali szalę na swoją korzyść (Warmia Grajewo, Unia Janikowo i ostatnio Śląsk Wrocław), ale też tyle samo razy musieli uznać wyższość rywali (Polonia Warszawa, Lechia Gdańsk, Włókniarz Konstantynów Łódzki)

Kibice ełkaesiaków ostatnią serię rzutów karnych przed starciem ze Śląskiem przeżywali we wrześniu 2014 roku. W I rundzie Okręgowego Pucharu Polski ŁKS mierzył się na wyjeździe z Włókniarzem Konstantynów Łódzki. Po 120 minutach na zegarze widniał wynik 3:3 i o awansie do kolejnej fazy musiały rozstrzygnąć jedenastki. Piłkarze obu zespołów aż po 12 razy podchodzili do rzutów karnych. Niestety w ostatniej serii pomylił się Dawid Sarafiński i łodzianie odpadli na wczesnym etapie pucharowych zmagań.

Serie jedenastek ŁKS-u w XXI wieku: 

16.08.2020: I runda PP: ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław 2:2 (karne 4-1)

09.09.2014: I runda OPP: Włókniarz Konstantynów Łódzki – ŁKS Łódź 3:3 (karne 12-11)

26.10.2010: 1/8 finału PP: ŁKS Łódź – Lechia Gdańsk 0:0 (karne 1-3)

10.08.2005: I runda PP: Unia Janikowo – ŁKS Łódź 1:1 (karne 4-5)

28.08.2002: I runda PP: Warmia Grajewo – ŁKS Łódź 1:1 (karne 1-4)

23.09.2000: III runda PP: ŁKS Łódź – Polonia Warszawa 2:2 (karne 2-3)

Foto: Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119