Historia starć ŁKS-u z Pogonią Szczecin

W 8. kolejce PKO Ekstraklasy, Łódzki Klub Sportowy zmierzy się z Pogonią Szczecin. Dla podopiecznych Kazimierza Moskala będzie to czwarte wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Niedzielny pojedynek obu ekip będzie spotkaniem numer 63 w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W 62. spotkaniach Ekstraklasy i dawnej I ligi, lepszy bilans ma Łódzki Klub Sportowy, który zwyciężał w 30. spotkaniach. Pogoń Szczecin górą była w 13. spotkaniach, a wynik remisowy padał 19 razy. Bilans bramek w tych spotkaniach to 86 do 64 dla ełkaesiaków.

Pierwsze ligowe spotkanie obu drużyn miało miejsce w roku 1959 na stadionie w Szczecinie. Mecz zakończył się remisem 1:1, a jedynego gola dla łodzian strzelił Sławomir Sarna.

Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się ze sobą 4 marca 2011 roku na stadionie w Szczecinie. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a autorem bramki dla ŁKS-u był Dariusz Kłus.

Na zapleczu Ekstraklasy obie ekipy zagrały ze sobą 6 spotkań. Łodzianie wygrali dwa spotkania, trzy razy był remis, a „Portowcy” wygrali jeden mecz. Bramki – 8 do 7 dla ŁKS-u.

W rozgrywkach Pucharu Polski, ŁKS i Pogoń spotkały się sześć razy. Pięć razy wygrywali „Granatowo-Bordowi”, a jedno spotkanie zakończyło się remisem.

Pięć ostatnich spotkań ŁKS-u z Pogonią Szczecin:

4 marca 2011: 1 liga

Pogoń Szczecin – ŁKS Łódź 1:1

Bramki: Piotr Petasz (k) 90+7’ – Dariusz Kłus 60’.

Skład ŁKS-u: Bogusław Wyparło – Artur Gieraga, Michał Łabędzki, Adrian Woźniczka, Marcin Kaczmarek – Maciej Bykowski (Rafał Kujawa 90’), Dariusz Kłus, Krzysztof Mączyński, Bartosz Romańczuk, Jakub Kosecki (Marcin Smoliński 89’) – Marcin Mięciel.

1 sierpnia 2010: 1 liga

ŁKS Łódź – Pogoń Szczecin 2:1

Bramki: Mariusz Mowlik 25’, Jakub Kosecki 53’ – Olgierd Moskalewicz 16’.

Skład ŁKS-u: Bogusław Wyparło – Piotr Klepczarek II, Marcin Adamski, Mariusz Mowlik, Adrian Woźniczka – Jakub Kosecki (Rafał Kujawa 65’), Dariusz Kłus, Damian Seweryn (Michał Łabędzki 71’), Krzysztof Mączyński, Marcin Smoliński (Brain Obem 82’) – Marcin Mięciel.

7 maja 2010: 1 liga

ŁKS Łódź – Pogoń Szczecin 2:2

Bramki: Piotr Madejski 47’, Janusz Wolański 88’ – Piotr Petasz 23’, Krzysztof Hrymowicz 51’.

Skład ŁKS-u: Bogusław Wyparło – Kamil Bendkowski (Szymon Salski 72’), Tomasz Hajto, Adrian Woźniczka, Pavol Balaz (Janusz Wolański 62’) – Vahan Gevorgyan, Artur Gieraga, Piotr Świerczewski, Piotr Madejski – Rafał Kujawa, Łukasz Gikiewicz.

30 września 2009: 1 liga

Pogoń Szczecin – ŁKS Łódź 0:2

Bramki: Rafał Kujawa 27’, Łukasz Gikiewicz 63’.

Skład ŁKS-u: Bogusław Wyparło – Robert Łakomy, Dejan Ognjanović, Marcin Adamski, Piotr Klepczarek I – Damian Nawrocik (Janusz Wolański 70’), Robert Sierant, Krzysztof Mączyński, Rafał Kujawa, Adrian Świątek (Mariusz Mowlik 77’) – Łukasz Gikiewicz (Wojciech Mordzakowski 83’).

3 marca 2007: Orange Ekstraklasa

Pogoń Szczecin – ŁKS Łódź 0:1

Bramki: Ensar Arifović 64’.

Skład ŁKS-u: Bogusław Wyparło – Sebastian Przybyszewski, Tomasz Hajto, Tomasz Kłos, Adam Marciniak – Łukasz Madej, Zdzisław Leszczyński (Robert Sierant 83’), Cezary Wilk, Marius Kizys (Grzegorz Kmiecik 60’), Mariusz Magiera – Ensar Arifović (Tomasz Ostalczyk 90’).

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119