Piłka Nożna

Grali wypożyczeni: Pierwszy gol Guimy w sezonie

W ten weekend trzech wypożyczonych piłkarzy z ŁKS-u do innych klubów zaliczyło występy. Najlepiej wypadł Ricardo Guima, który strzelił zwycięskiego gola dla Academiki Coimbra w spotkaniu z Varzim.

24-letni Guima wystąpił w pierwszym składzie swojego zespołu w spotkaniu czwartej kolejki LigaPro. Pomocnik spędził na placu gry pełne 90 minut, a do siatki trafił osiem minut przed końcem po podaniu Joao Mario. Dla Portugalczyka było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Po pięciu kolejkach Academica plasuje się na siódmym miejscu w tabeli z siedmioma oczkami na koncie.

Maciej Dampc rozegrał 85 minut w barwach Sokoła Ostróda przeciwko Błękitnym Stargard. Zespół obrońcy przegrał na własnym boisku 0:2. Sokół zajmuje spokojne ósme miejsce w tabeli II ligi.

Ostatni z wypożyczonych Mikołaj Maschera (Sokół Aleksandrów Łódzki) wszedł na murawę w 57 minucie spotkania z Ursusem Warszawa (0:1). Była to pierwsza porażka piłkarzy z Aleksandrowa w tym sezonie.