Gdy Sekulski strzela gola w I lidze, ŁKS zawsze wygrywa

Bardzo ciekawą statystyką może pochwalić się Łukasz Sekulski. Gdy napastnik strzela gola dla Łódzkiego Klubu Sportowego w Fortuna 1. Lidze, to biało-czerwono-biali zawsze wygrywają. Taka sytuacja miała miejsce aż dziesięć razy!

Wychowanek Stoczniowca Płock strzelił na zapleczu Ekstraklasy dla ŁKS 13 goli w 27 występach. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry rezultat. Choć „Sekul” nie zawsze imponuje skutecznością, to jednak wykręca bardzo dobre liczby w Fortuna 1. Lidze.

Pierwszego gola dla Łódzkiego Klubu Sportowego zdobył w swoim debiucie przeciwko Warcie Poznań, w marcu 2019 roku. Jego trafienia z rundy wiosennej sezonu 2018/19, bardzo pomogły ełkaesiakom w wywalczeniu awansu do Ekstraklasy. Sekulski pokonywał wówczas bramkarzy Sandecji Nowy Sącz, Rakowa Częstochowa, GKS-u Jastrzębie (dwukrotnie) oraz Chojniczanki Chojnice.

W obecnych rozgrywkach były zawodnik Jagiellonii Białystok jest wraz z Antonio Dominguezem drugim najlepszym strzelcem ŁKS-u w lidze, z siedmioma trafieniami na koncie. Łukasz strzelał gole w pięciu spotkaniach (dwukrotnie z Odrą Opole, z Sandecją Nowy Sącz, GKS-em Bełchatów oraz GKS-em Jastrzębie). Wszystkie z nich zakończyły się triumfem „Rycerzy Wiosny”.

Grafika: Transfermarkt

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport