Piłka NożnaPKO BP EkstraklasaWypowiedzi

Bartosz Szeliga: Tą porażką nie przekreśliliśmy sobie naszych szans na utrzymanie

W czwartkowej konferencji wziął udział również kapitan Łódzkiego Klubu Sportowego. O przygotowaniach i nastawieniu na najbliższy mecz opowiedział Bartosz Szeliga. 

O wyciągniętych wnioskach po meczu z Jagiellonią Białystok:

– Sromotna porażka w Białymstoku. Atmosfera w szatni zaraz po końcowym gwizdku nie była budująca. Doszliśmy do wniosku, że to po prostu nie był nasz mecz. Był to przeciwnik, który bije się o zupełnie inne cele niż my. Każdego meczu jest szkoda i porażka 6:0 nie daje powodów do satysfakcji, a wręcz przeciwnie była po prostu bolesna. Widzieliśmy też jak Jagiellonia rozgrywała piłkę, jak tworzyła sobie sytuacje i w jaki sposób dochodziła do sytuacji bramkowych. Przeanalizowaliśmy to z trenerem i wierzę, że efekty tej analizy i rozmów będzie widać już w piątek na boisku. 

O sytuacji w tabeli:

– Tą porażką nie przekreśliliśmy sobie naszych szans na utrzymanie i zostanie w lidze. Mamy tego świadomość, ale my musimy też wygrywać mecze, bo samymi remisami nie zbliżymy się do utrzymania, bo drużyny przed nami, może nie w jakimś zawrotnym tempie, ale od czasu do czasu punktują. Fajnie byłoby złapać serię meczów z wygranymi. Jak widać nie jest to super łatwe, bo gdzieś tam pod wodzą trenera idzie nam to nieco lepiej, natomiast nadal potrzebujemy punktów, żeby liczyć się w tej lidze. 

O planie na grę:

– Uważam, że trener, który teraz nas prowadzi, czyli trener Matysiak, ma takie DNA ofensywne i to co nam proponuje na treningach, to jest to, żebyśmy to my budowali i kreowali akcje. W meczu z Jagiellonią, czy w meczu z Rakowem za wiele tych sytuacji do kreowania nie mieliśmy, bo to są klasowe zespoły. Nie umniejszając oczywiście Cracovii, będziemy starać się więcej trzymać piłkę przy nodze, bo oni zaproponują nam formację z piątką z tyłu, więc będziemy musieli wyjść z czymś do nich, żeby kreatywnie rozmontować tę ich linię defensywną. Będziemy liczyć na to, że stworzymy sobie dużo sytuacji ofensywnych i przechylimy szale zwycięstwa na swoją korzyść. 

O swojej pozycji na boisku:

– Zdecydowanie czuję się lepiej na skrzydle. Jest to dla mnie naturalna pozycja. Obrońcą stworzono mnie z perspektywy przyszłości, stworzony mnie żebym podłączał się do akcji ofensywnych. Natomiast ja nigdy naturalnie obrońcą nie byłem. Sam dużo lepiej czuję się grając ofensywnie, grając z przodu. Stwarzam sobie sytuacje, stwarzają mi je też koledzy, bardzo często dochodzę do jakichś okazji bramkowych. W tym sezonie jeszcze brakło szczęścia, żeby piłkę wpakować do siatki, natomiast wierzę w to głęboko, że grając na skrzydle, te okazje będą się pojawiały. 

 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119