Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

AWANS JEST NASZ! Arka Gdynia – ŁKS Łódź 1:1

Udało się, wracamy do Ekstraklasy! Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego remisują w Gdyni z Arką 1:1, a bramkę na wagę awansu dał w 84 minucie Mateusz Kowalczyk po fenomenalnym uderzeniu zza pola karnego!

Początek spotkania było obiecujące dla reprezentacji Łodzi, którzy dominowali w posiadaniu piłki i skutecznie się do niej docierali po jej utracie. Arka jednak nie zrzekała się inicjatywy i również starała się tworzyć sytuacje. Wzbudził zainteresowanie rajd Matusza Kowalczyka skrzydłem, jednak jego precyzyjne podanie nie znalazło adresata w środku pola. Niezrażeni, gospodarze kontynuowali ofensywę, a szczęście uśmiechnęło się do ełkaesiaków, gdy strzał zawodnika w żółtej koszulce przeszedł tuż obok bramki.

Po początkowym okresie dominacji Rycerzy Wiosny to Arkowcy zaczęli nabierać tempa i tworzyć coraz bardziej niebezpieczne ataki. Ich determinacja została wynagrodzona w 13. minucie, kiedy po interwencji Bobka piłka trafiła pod nogi Przemysława Stolca, a ten bezbłędnie skierował ją do bramki, dając prowadzenie drużynie z Gdyni. Arka kontynuowała swoją ofensywną grę i po błędzie obrońcy biało-czerwono-białych, sędzia podyktował rzut karny na korzyść gospodarzy. Jednak Aleksander Bobek stanął na wysokości zadania, tak jak wcześniej w pierwszym spotkaniu w Łodzi, broniąc rzut karny i zapobiegając kolejnej stracie bramki.

Druga połowa miała podobny obraz do poprzedniej. Z czasem jednak Arka traciły siły, a ełkaesiacy znów byli coraz groźniejsi. W końcu się udało, w 84 minucie Kelechuwku pędzący lewym skrzydłem podał do Mateusza Kowalczyka, a ten nie pomylił się i silnym uderzeniem po ziemi zza szesnastki posłał piłkę do siatki, dając tym samym upragniony AWANS DO EKSTRAKLASY  

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: Stolc 13′ Kowalczyk 84′

Arka Gdynia: Daniel Kajzer – Michał Marcjanik, Ołeksandr Azaćkyj, Przemysław Stolc, Mateusz Stępień (89, Wojciech Zieliński), Sebastian Milewski, Janusz Gol, Dawid Gojny, Kacper Skóra (81, Mateusz Żebrowski), Hubert Adamczyk (23, Omran Haydary), Karol Czubak. 

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artemijus Tutyškinas (79, Kelechuwku Ibe-Torti), Mateusz Kowalczyk (88, Vladyslav Okhronchuk), Michał Trąbka, Michał Mokrzycki, Pirulo (88, Maciej Dąbrowski), Piotr Janczukowicz (79, Stipe Jurić), Maciej Śliwa (61, Bartosz Szeliga).


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119