Znamy rywala ŁKS-u w drugiej rundzie fazy play-off!

W środę ełkaesiacy przypieczętowali awans do drugiej rundy fazy play-off, pokonując w Łodzi MKK Pyrę Poznań. W tym samym czasie, rozstrzygnęła się także kwestia tego, z kim biało-czerwono-biali zagrają w kolejnej fazie – będzie to znany im rywal z grupy B, Tur Basket Bielsk Podlaski. 

Wiadomo było, że w II rundzie fazy play-off na ŁKS czekać będzie czwarty bądź piąty zespół grupy B – Tur Basket Bielsk Podlaski bądź TSK Roś Pisz. Pierwsze spotkanie, rozgrywane w Piszu, zakończyło się wynikiem 79:88, co dawało przyjezdnym 9 oczek przewagi przed rewanżem. W drugim spotkaniu lepiej prezentowali się piszanie, którzy jeszcze przed ostatnią kwartą prowadzili 61:38, wówczas jednak świetną czwartą partię rozegrali bielszczanie, którzy ostatecznie doprowadzili do tego, że mecz przegrali wynikiem 65:71 (zdobywając w tej części meczu 27 punktów, przy 10 punktach drużyny Roś Pisz). Taki rezultat sprawiał, że mimo porażki, to właśnie Tur Basket Bielsk Podlaski awansował do II rundy play-off, ostatecznie wygrywając dwumecz rezultatem 153:150.

Dla ŁKS-u bielszczanie to dobrze znany rywal, z którymi mieli okazję mierzyć się w ostatnich latach w grupie B. Jeszcze w poprzednim sezonie barw Tura bronił obecny zawodnik biało-czerwono-białych, Jarosław Giżyński. Zarówno jeden, jak i drugi zespół nie będzie miał wiele czasu na odpoczynek – pierwszy mecz II rundy odbędzie się już w sobotę 15 kwietnia (start o godzinie 18), a gospodarzem będą ełkaesiacy. Drugie spotkanie zostanie rozegrane w środę 19 kwietnia, zaś jeśli do wyłonienia drużyny awansującej będzie potrzebny trzeci mecz, ten został zaplanowany na sobotę 22 kwietnia.

Ścieżka ŁKS-u w fazie playoff:

II runda: Tur Basket Bielsk Podlaski (Mecz 1: 15.04 / Mecz 2: 19.04 / Mecz 3: 22.04)

Ćwierćfinał: Sokół Międzychód//Basket Hills Bielsko Biała (Mecz 1: 26.04 / Mecz 2: 29.04 / Mecz 3: 03.05)

Półfinał: Znicz Pruszków/AZS UMK Toruń/Niedźwiadki Przemyśl/SKM Zastal Zielona Góra 
(Mecz 1: 06.05 / Mecz 2: 13.05 / Mecz 3: 17.05)

Finał: AZS AWF Katowice/KS 27 Katowice/Energa Basket Warszawa/Tarnovia Tarnowo Podgórne/Pogoń Prudnik/Resovia/Noteć Inowrocław/Trójka Żyrardów
(Mecz 1: 20.05 / Mecz 2: 27.05)

Fot. Łukasz Żuchowski