Udany rewanż! ŁKS – Sokół 101:90

W drugim tegorocznym meczu koszykarze ŁKS-u ograli Sokoła Ostrów Mazowiecka i udanie wzięli rewanż za pierwszy mecz w sezonie! Tym razem spotkanie rozstrzygnęło się właściwie po 3 kwarcie, choć emocji w nim nie zabrakło.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównanym widowiskiem. Oba zespoły grały bardzo równo, dzięki czemu wynik pozostawał przez cały czas stykowy, co jedynie pomagało podnieść poziom emocji w i tak niezłym meczu. Premierowa kwarta padła jednak łupem Ełkaesiaków, którzy byli w stanie wypracować sobie skromną zaliczkę.

Drugie dziesięć minut gry przyniosło już delikatną przewagę drużyny gości. Obie ekipy wciąż punktowały równomiernie, jednak przydarzały im się proste błędy, szczególnie w strefie podkoszowej, które powodowały stratę piłki. Nieco lepiej w tej części wyglądali właśnie goście, u których takich strat było mniej. Ostatecznie po pierwszej połowie Ełkaesiacy schodzili z parkietu z jednopunktowym prowadzeniem.

Ale to co dobre, było jeszcze przed nami. Podopieczni trenera Piotra Zycha wrzucili wyższy bieg i raz po raz meldowali się pod koszem rywali. Bardzo dobrze na parkiecie wyglądali Bartłomiej Bartoszewicz, Arkadiusz Świt oraz Piotr Keller i  można powiedzieć, że w dużej mierze ich gra pomogła odskoczyć gospodarzom na aż taką ilość punktów. Dobrze po łódzkiej części parkietu wyglądała również gra w obronie, co poskutkowało stosunkowo małą ilością punktów zdobytych przez gości.

Przed decydującą kwartą Ełkaesiacy prowadzili już 10 punktami i patrząc na ich grę ciężko było wierzyć, że mogą tego meczu nie wygrać. I w tej części gry gospodarze po prostu kontrolowali to, co dzieje się na boisku. Łodzianie ze spokojną głową rzucali kosz za koszem, mądrze bronili się przed atakami rywali i utrzymywali swoje prowadzenie. Choć nie zabrakło błędów indywidualnych i prostych fauli, to wypracowana wcześniej zaliczka okazała się na tyle duża, że mecz udało się dowieźć do końca.

Już w następną sobotę koszykarze ŁKS-u rozegrają derby regionu z zespołem PKK Pabianice.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź – Sokół Ostrów Mazowiecka 101:90
(21:17; 22:25; 32:23; 26:25)

fot. Łukasz Żuchowski

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119