Koszykówka

Mamy lidera! KSK Ciech Noteć Inowrocław – ŁKS Coolpack Łódź 70:80

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego wygrywają w meczu na szczycie tabeli grupy A 2. Ligi, tym samym zasiadając na fotelu lidera. Biało-czerwono-biali zwyciężyli nie bez problemów, gdyż pierwsza i druga kwarta nie ułożyły się dla nich dobrze, jednak finalnie ełkaesiakom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nie bez znaczenia była tutaj świetna forma dnia kapitana ŁKS, Norberta Kulona.

Początek meczu nie szedł po myśli ełkaesiaków. Po kilku minutach gry na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy do końca drugiej kwarty i przerwy cały czas utrzymywali przynajmniej kilkupunktowe prowadzenie nad podopiecznymi trenera Krysiewicza. Łodzianie kilkukrotnie zbliżali się już punktowo do Noteci, jednak ostatecznie do szatni schodzili z 8 oczkami straty.

Szybko trzecią kwartę rozpoczął Norbert Kulon, rzucając celną „trójkę” i choć kolejnych parę minut sytuacja nie zmieniła się drastycznie, wreszcie ełkaesiacy zaczęli przełamywać impas. Inowrocławianie cały czas starali się utrzymać choć minimalną przewagę i udawało im się to niemalże do ostatniej minuty tej partii. Wreszcie, po kolejnym celnym rzucie za 3 w wykonaniu kapitana ŁKS, łodzianie wyszli na prowadzenie – 47:49. Do czwartej części meczu podopieczni trenera Krysiewicza przystąpili z dwoma oczkami przewagi, ale stopniowo zaczęli ją powiększać (tutaj w krótkim czasie w sumie 4 celne rzuty osobiste w wykonaniu Nataniela Kolasińskiego, do których chwilę później dorzucił „trójkę”). Im bliżej końca meczu, tym przewaga biało-czerwono-białych zaczęła się robić coraz większa, więc i bezpieczniejsza – niecałe dwie minuty do końca spotkania było to już 11 oczek. Spotkanie na szczycie zakończyło się bez kolejnego zwrotu akcji – z Inowrocławia koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego wywożą komplet punktów, tym samym obejmując fotel lidera!

Szczególne laury po tym ważnym meczu należą się kapitanowi zespołu, Norbertowi Kulonowi, który zdobył 23 punkty, zanotował 6 zbiórek i 8 asyst (EVAL 28). Warto także wyróżnić Nataniela Kolasińskiego (24 pkt, 1 zbiórka, EVAL 21) oraz Jakubowi Karwowskiemu (12 pkt, 7 zbiórek, 4 asysty, EVAL 18).

KSK Ciech Noteć Inowrocław – ŁKS Coolpack Łódź 70:80
(20:16; 16:12; 14:24; 20:28)

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119