Koszykówka

Drugie domowe! ŁKS Coolpack Łódź – PKK 99 Pabiance 102:46

Koszykarze ŁKS-u Coolpack Łódź wygrali w 3. kolejce 2. Ligi, rozgrywanej w środku tygodnia. Biało -czerwono-biali, mimo nerwowej pierwszej kwarty, pewnie wygrali spotkanie z PKK 99 Pabianice.

Szybko rozpoczęli ełkaesiacy, ktorzy po zaledwie kilku sekundach cieszyli się z pierwszych dwóch punktów zdobytych przez Jakuba Karwowskiego. Goście korzystali z błędów popełnianych przez łodzian i sprawnie wyrównali notując trafienia po rzutach osobistych. W początkowej fazie meczu w strefie pod koszem rywali wyróżniał się center ŁKS-u, Jakub Karwowski. Z minuty na minutę pabianiczanie się rozkręcali, uwypuklając problemy biało-czerwono-białych, którzy mieli problemy ze skutecznym rozgrywaniem akcji i umieszczaniem piłki w koszu. Z impasu wyrwał zespół celną „trójką” Mikołaj Wojciechowski i na 1,5 minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 16:12. W drugiej kwarcie łodzianie wciąż prowadzili, choć pabianiczanie deptali im po piętach – na 5 minut przed przerwą 26:20. Trzeba przyznać, że ełkaesiacy dobrze wykorzystali ten czas, przejmując kontrolę nad sytuacją na parkiecie (zaledwie 1 punkt zdobyty przez przyjezdnych) i obejmując pewne prowadzenie 43:21.

Sprawnie zaczęli punktować ełkaesiacy także w trzeciej kwarcie – Jakub Karwowski najpierw dołożył 2 punkty po lay-upie, a następnie wykorzystując jeden z rzutów osobistych. Pabianiczanie po upływie trzech minut wreszcie przerwali serię 16 punktów z rzędu zdobytych przez ełkaeasiaków, ktorzy prowadzili 55:23. Łodzianie dalej kontrolowali przebieg meczu, a po minucie czwartej kwarty mieli na koncie 78 punktów, zaś przyjezdni 33. Widać było na przestrzeni całego spotkania, że z minuty na minutę zawodnicy ŁKS-u coraz bardziej zgrywali się na parkiecie i współpracowali ze sobą. Ostatecznie łodzianie mogli cieszyć się z pewnego zwycięstwa i pierwszego przebicia granicy 100 punktów w tym sezonie.

Najlepiej punktującym wśród ełkaesiaków byl Maciej Leszczyński (17 pkt, 9 zbiórek). Warto także wyróżnić double-double Mikołaja Wojciechowskiego (13 pkt, 11 zbiórek).

ŁKS Coolpack Łódź – PKK 99 Pabianice 102:46

(17:14; 26:7; 31:12; 28:13)

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119