Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Ricardinho nie zagra już w Łódzkim Klubie Sportowym!

Trudno mówić o tym, aby bieżący sezon był łatwy dla Łódzkiego Klubu Sportowego, zarówno sportowo, jak i organizacyjnie. Dzisiaj opublikowano informację już o trzecim zawodniku, który w trakcie trwania rozgrywek nie zagra już w klubie z al. Unii Lubelskiej. Brazylijski napastnik Ricardinho nie pomoże już w tym sezonie ŁKS-owi w walce o powrót do Ekstraklasy.

Podobnie, jak wcześniej Antonio Dominguez Mikkel Rygaard, teraz na kilka tygodni przed zakończeniem bieżącego sezonu Fortuna 1. Ligi, na podobny krok zdecydował się Ricardinho. Jak podaje oficjalna strona ŁKS-u, klub przedstawił Ricardinho propozycję rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Piłkarz nie zgodził się proponowane warunki.

Cytując oficjalną stronę ŁKS-u „Przedstawiona zawodnikowi propozycja jest ściśle związana z realizowanym w klubie planem naprawczym, który m.in. poprzez redukcję części wydatków na utrzymanie pierwszoligowego zespołu piłkarskiego ma na celu poprawienie sytuacji klubu i zapobieżenie przypadkom naruszania dyscypliny finansowej, co istotne jest tak ze względu na zachowanie płynności finansowej, jak i spełnienie wymogów licencyjnych.

Sprawę wyjaśnia także Jarosław Olszowy, prokurent ŁKS-u: – Uwzględniając nasze aktualne możliwości finansowe, zaproponowaliśmy Ricardinho rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron. Niestety, ze strony zawodnika nie było widać jakiejkolwiek chęci do wypracowania wspólnego stanowiska w tej sprawie

Były zawodnik m.in Wisły Płock dołączył do ŁKS-u w przerwie zimowej poprzedniego sezonu, mając być kluczowym zawodnikiem w walce o awans do Ekstraklasy. Choć wszyscy na pewno zapamiętają jego efektowną bramkę z przewrotki, dającą „Rycerzom Wiosny” remis w derbach Łodzi, tak nie udało mu się osiągnąć założonego celu. W kluczowych spotkaniach barażowych Ricardinho zawodził, szczególnie w starciu z Górnikiem Łęczna, gdzie zmarnował świetną okazję do wyrównania wyniku i odwrócenia losów tego spotkania.

W tym sezonie Brazylijczyka męczyły kontuzje, dlatego w regularnym wymiarze zaczęliśmy go widywać dopiero wiosną, jednak wraz z jego dzisiejszym odejściem, licznik bramek, które zanotował w bieżących rozgrywkach Fortuna 1. Ligi zatrzymał się na okrągłym zerze.

W sumie Ricardinho wystąpił 38-krotnie w koszulce z przeplatanką na piersi, strzelając w tym czasie goli.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119