Piłka Nożna

#ŁKS w Side – Pierwszy turecki skalp

Za ełkaesiakami czwarty dzień zgrupowania w Side, który upłynął pod znakiem rozgrywanego dziś sparingu z austriacką Admirą Wacker Mödling. Ełkaesiacy oprócz meczu spędzili czas na aktywnej regeneracji nad morzem i dyskutując nad turecką herbatą.

Za lkslodz.pl:

W środę porządek dnia ełkaesiaków był nieco zmieniony, gdyż śniadanie zjedli godzinę wcześniej niż zwykle. Powód takiej zmiany był prosty – dziś rozgrywaliśmy pierwszy sparing podczas zgrupowania. Poranną kawę w hotelowym lobby zastąpiła odprawa meczowa, po której drużyna wyruszyła do Arslan Zeki Demirci Sport Complex, gdzie miało odbyć się spotkanie.

Piłkarze ŁKS-u swój pierwszy mecz sparingowy rozgrywany w Turcji wygrali 2:1. Zwycięstwo nad austriacką Admira Wacker Mödling zapewniły im bramki Nelsona Balongo oraz Macieja Dąbrowskiego. Pełną relację ze spotkania możecie znaleźć TUTAJ. Informujemy także, że poza komunikowanymi wcześniej sparingami z Worskłą Połtawa (28.01) oraz FK Csikszereda Miercurea Ciuc (03.02), w najbliższy wtorek (31.01) rozegramy spotkanie kontrolne z reprezentacją Tadżykistanu do lat 21.

Po obiedzie zawodnicy ze względu na krótszy niż zazwyczaj czas wolny i zmęczenie pomeczowe postanowili wyciszyć się i zrelaksować we własnych pokojach.

Podczas popołudniowych zajęć łodzianie zostali podzieleni na dwie grupy – jedną, złożoną z piłkarzy, którzy w sparingu wyszli w pierwszej jedenastce (oraz Pirulo) i drugą, w której znaleźli się dzisiejsi rezerwowi oraz zawodnicy, którzy nie mieli okazji dzisiaj zagrać.

Pierwsza ekipa udała się wraz z trenerem Drechslerem na plażę, gdzie odbyła się aktywna regeneracja pomeczowa. ŁKS jest wielosekcyjny i wiedzą też to nasi zawodnicy, którzy rozegrali nad wodą mecz w siatkówkę (pozdrawiamy Was „Wiewióry”!), choć oczywiście w wersji „piłkarskiej”, tzn. bez użycia rąk – grano wyłącznie nogami i głową. Następnie trener zarządził wejście do morza, dla regeneracji mięśni, co ełkaesiacy czynili przy zachodzącym nad Side słońcem. Powrót do hotelu był w formie przebieżki, z metą w saunie lub jacuzzi.

Druga część drużyny miała nieco bardziej intensywne popołudnie. Pod okiem trenerów Moskala, Pogorzały i Zaparta na boisku wzięła bowiem udział w treningu wyrównawczym.

Po kolacji znalazł się czas na rozmowy, które oczywiście toczyły się w hotelowym lobby. Wielu ełkaesiaków zasiadło tam, popijając turecki çay i tocząc dyskusje z kolegami z zespołu. Nie zabrakło także gości w tzw. fizjokanciapie, do której niedługo zajrzymy…

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119