Fortuna 1. LigaPiłka NożnaUncategorized

Dani Ramirez: Staramy się grać w wystrzałowy sposób

Dani Ramirez udzielił wywiadu dla tygodnika „Piłka Nożna”, w którym opowiedział m.in. o swoich odczuciach po pierwszych pięciu kolejkach PKO BP Ekstraklasy. Hiszpański rozgrywający Łódzkiego Klubu Sportowego zabrał także głos na temat swoich wspomnień związanych z Realem Madryt.

O ofertach i zainteresowaniu innych klubów po sezonie w I lidze

– Prawda jest taka, że nie miałem informacji o żadnych ofertach ani od mojego przedstawiciela, ani od klubu. ŁKS nie chciał, abym odszedł latem, ale klub był uczciwy wobec mnie.

O początku sezonu w PKO BP Ekstraklasie

– To jasne, że nie mogę być zadowolony z naszego dorobku punktowego w pierwszych kolejkach. Myślę, że kilka oczek nam uciekło. Choćby wówczas, kiedy nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Po czterech kolejkach mieliśmy na koncie cztery punkty. I to trzeba docenić, bo o ich zdobycie nie było wcale łatwo. Mimo wszystko nie jestem zadowolony. Musimy pracować, żeby w kolejnych meczach zdobyć jak najwięcej możliwych punktów.

O różnicy pomiędzy I ligą, a Ekstraklasą

– Różnica jest oczywista. W Ekstraklasie są bogate kluby, które mogą sobie pozwolić na kontraktowanie zawodników o wysokich umiejętnościach. To nie znaczy jednak, że są w niej ekipy nie do pokonania. Na początku sezonu los przydzielił ŁKS rywali z wysokiej półki. Mimo tego nie dostrzegłem, żeby osiągnęli jakąś niesamowitą przewagę w meczach z nami. Dzięki pracy i odpowiedniemu nastawieniu możemy spodziewać się dobrego sezonu.

O stylu gry preferowanym przez ŁKS

– Staramy się grać w wystrzałowy sposób. Lubimy operować piłką, mieć z nią wiele kontaktów. Prezentowaliśmy ładny futbol już w pierwszej lidze, a teraz po awansie nie zmieniliśmy swojego stylu. Wierzę, że z czasem przełoży się on na dobre rezultaty.

O wspomnieniach związanych z pobytem w Realu Madryt

– Miałem okazję być w Realu w czasach, gdy trenerem był Jose Mourinho. To był dobry moment mojej kariery, ponieważ mogłem trenować ze znakomitymi zawodnikami, takimi jak Mesut Oezil, Cristiano Ronaldo czy Karim Benzema. To największe gwiazdy światowego futbolu, posiadające niesamowite umiejętności. Lata spędzone w Realu były spektakularne.

Źródło: tygodnik Piłka Nożna