Wyrównać stan rywalizacji. Czas na czwarty mecz z Radomką

Po sobotnim meczu w Radomiu nieco więcej powodów do uśmiechu mogą mieć siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego. W rywalizacji o brąz TAURON Ligi wciąż prowadzi jednak Radomka, choć we wtorek „Łódzkie Wiewióry” mogą doprowadzić do wyrównania wyniku.

Dwa pierwsze mecze ŁKS-u Commercecon Łódź z Radomką Radom nie ułożyły się po myśli „Łódzkich Wiewiór”. W obu spotkaniach ełkaesianki po dobrej passie punktowej dobiły do ściany, z czego korzystały radomianki. W sobotę jednak problem ten udało się zniwelować, a trzeci mecz w rywalizacji padł łupem łodzianek.

– Bardzo chciałyśmy przedłużyć rywalizację – mówiła po meczu Aleksandra Wójcik, cytowana przez oficjalną stronę TAURON Ligi.

W owej rywalizacji do trzech zwycięstw wciąż prowadzi jednak Radomka. We wtorek ełkaesianki staną więc przed szansą na doprowadzenie do remisu po 2 i przedłużenie swoich szans na medal przynajmniej do najbliższej soboty.

Żeby móc tego dokonać „Łódzkie Wiewióry” będą musiały zagrać tak, jak w w 21 kolejce sezonu zasadniczego. Wówczas, również we własnej hali, biało-czerwono-białe rozbiły Radomkę 3:0, jedynie w drugiej odsłonie pozwalając na jakiekolwiek emocje.

Początek czwartek meczu pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź, Radomką Radom zaplanowano na wtorek (20.04) na godzinę 17:30. Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport.

fot. Łukasz Żuchowski