Wiewióry zagrają na plaży. Czas na PreZero Grand Prix!

W czwartek siatkarski Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczną zmagania w turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix. Dla „Łódzkich Wiewiór” będzie to pierwsza styczność z graniem na piasku, jednak w swoich szeregach będą miały doświadczoną w tej dyscyplinie zawodniczkę.

Pierwszy raz na piasku

Tegoroczna edycja turnieju PreZero Grand Prix będzie już drugą odsłoną tego wydarzenia. W ubiegłym roku ŁKS Commercecon Łódź nie zdecydował się wystartować w turnieju, przygotowując się do sezonu we własnej hali.

Sam turniej PreZero Grand Prix jest wydarzeniem skierowanym dla żeńskich klubów dwóch najwyższych poziomów rozgrywkowych. Zmagania w systemie brazylijskim oznaczają, że pierwsza porażka nie wyklucza z dalszej gry żadnej drużyny. Przegrani przechodzą na prawą stronę „drabinki” i zachowują szansę na końcowy triumf i zdobycie pucharu Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W turnieju udział bierze 16 drużyn (12 z Tauron Ligi i 4 z 1. Ligi Kobiet).

Ponowne spotkanie z Radomką

Ełkaesianki pierwszy meczu turnieju rozegrają w czwartek (29 lipca) o godzinie 14:30. Pierwszym rywalem „Łódzkich Wiewiór” będą ich ostatnie przeciwniczki na parkiecie TAURON Ligi – Radomka Radom. Radomianki brały udział w imprezie już w poprzednim roku, więc zmagania na plaży nie będą im obce.

W składzie pierwszych rywalek „Łódzkich Wiewiór” zobaczymy dwie byle ełkaesianki – Aleksandrę Szczepańską (Pasznik) oraz Katarzynę Zaroślińską-Król. Domknięciem ełkaesiackiej kolonii w Radomiu jest Aleksandra Wójcik, która nie wystąpi na piasku.

Okrojony skład z konkretnym wzmocnieniem

ŁKS Commercecon Łódź na turniej w Gdańsku wystawi mocny skład, w którym nie zabraknie nowych siatkarek. Drużynę na plaży reprezentować będą: Paulina Maj-Erwardt, Krystyna Strasz, Pietra Jukoski, Ivna Colombo, Angelika Gajer i Kamila Witkowska, oraz dwie byłe już „Łódzkie Wiewióry” – Oliwia Laszczyk i Agata Wawrzyńczyk. Obecność w kadrze zwłaszcza tej drugiej może okazać się wartością dodaną, bowiem Agata w swojej siatkarskiej karierze niejednokrotnie występowała na piasku, osiągając przy tym nie małe sukcesy.

Podczas zmagań na piasku nastąpi mała zmiana w sztabie trenerskim. Pierwszym szkoleniowcem ŁKS-u Commercecon Łódź będzie Bartłomiej Bartodziejski.

fot. ŁKS Commercecon Łódź