Siatkówka

Wiemy z kim siatkarki ŁKS-u mogą zagrać w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzyń!

W piątek Łódzkie Wiewióry poznały swojego pierwszego rywala w drodze do europejskiego czempionatu, jednak przez problemy organizacyjne CEV nie wiadomo było kto potencjalnie będzie kolejnym rywalem naszych siatkarek w II rundzie eliminacji. Dzisiaj wszystkie wątpliwości zostały rozwiane i wydaje się, że w bardzo korzystny sposób!

Problemy europejskiej federacji siatkówki względem drabinki eliminacyjnej pojawiły się już w dzień po losowaniu. Wedle pierwotnego ułożenia mogłoby dojść do meczu pomiędzy drużynami z Ukrainy i Rosji, na co, ze względu na napiętą sytuację między krajami, nie ma zgody. Tym samym CEV zmuszone było do przemodelowania całej ścieżki eliminacyjnej już na dzień po jej wylosowaniu!

Wydaje się jednak, że dla ŁKS-u Commercecon Łódź zamieszanie wyszło na bardzo dużo plus. Jeżeli nasze siatkarki zdołają przejść Hapoel KFAR Saba, to w kolejnej rundzie będzie na nie czekał ktoś z pary Mladost Zagrzeb – Calcit Kamni. Można więc powiedzieć, że droga do trzeciego z rzędu występu w Lidze Mistrzyń stoi przed Łódzkimi Wiewiórami otworem, a wystarczy przejść ją jedynie własnymi umiejętnościami.

fot. Łukasz Żuchowski