Weronika Sobiczewska nową siatkarką ŁKS-u Commercecon Łódź!

Po Angelice Gajer przyszedł czas na kolejną wyróżniającą się siatkarkę pierwszoligowych parkietów, która w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować biało-czerwono-białe barwy. Nową atakującą „Łódzkich Wiewiór” została Weronika Sobiczewska!

Weronika rodziła się w 6 maja 1999 roku w Siedlcach. Siatkarską karierę rozpoczęła w miejscowym UKS-ie Ósemka. W następnych latach atakująca łączyła naukę ze sportem reprezentując SMS-ie PZPS Szczyrk. W 2017 roku podpisała kontrakt z San-Pajdą Jarosław, a po roku przeniosła się do UNI Opole, w którym spędziła dwa kolejne sezony. W minionych rozgrywkach Weronika reprezentowała WTS Solną Wieliczka.

Weronika była wyróżniającą się atakującą na parkietach I ligi. W rozegranych 24 meczach zdobyła 464 punkty, w tym 13 z zagrywki i 44 blokiem. Teraz przyszedł czas na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Jest mi bardzo miło, ze mój debiut w TAURON Lidze przypadł właśnie na klub z Łodzi. ŁKS co roku walczy o medale MP, dlatego to tutaj trafiają jedne z najlepszych zawodniczek z Polski, jak i świata. To ogromne wyróżnienie, że będę mogła stanowić część takiego zespołu. Nadchodzący sezon chcę wykorzystać jak najlepiej dla swojego rozwoju i obycia w lidze, zebrać doświadczenie na treningach, jak i podczas ligowych spotkań. Mam nadzieję, ze co najmniej uda nam się powtórzyć wynik z tego roku – zapowiada nowa Wiewióra cytowana przez oficjalną stronę klubu.

W ŁKS-ie Commercecon zadebiutuje razem z koleżanką z Solnej Wieliczka – rozgrywającą Angeliką Gajer. Czy daje jej to większe poczucie pewności siebie? – Oczywiście, ze tak. Dużo łatwiej wkraczać w nowy świat z kimś znajomym u boku. Razem z Angeliką będzie to już nasz trzeci wspólny sezon, co oznacza, ze czasami rozumiemy się bez słów na boisku, jak i poza nim. Uważam, ze taka relacja jest dużym ułatwieniem zważywszy na pozycje, na których gramy. Jednak w tym sezonie będę miała okazje grać jeszcze z dwoma koleżankami – Asią, z którą spędziłam sezon w Opolu oraz Julitą, która tak jak ja ukończyła szkołę w Szczyrku.

Weronika, witamy w biało-czerwono-białej rodzinie! Życzymy powodzenia w biało-czerwono-białych barwach!