Valentina Diouf na dłużej w ŁKS-ie Commercecon Łódź!

Dołączyła do drużyny w trakcie sezonu 2021/22 i nie zdołała pokazać pełni swoich umiejętności. W nadchodzących rozgrywkach będzie jednak gotowa od samego początku i z cała pewnością niejednokrotnie napsuje rywalkom krwi. Valentina Diouf zostaje w Łódzkim Klubie Sportowym!

Valentina Diouf trafiła do Łodzi w styczniu bieżącego roku jako zastępstwo za odchodzącą z powodów osobistych Ivne Colombo. Włoszka zachwycała swoimi warunkami fizycznymi, ale przez brak okresu przygotowawczego nie pokazała pełni swoich umiejętności. Trzeba jednak przyznać, że wielokrotnie zdobyte przez nią punkty pomagały w wygraniu meczu.

W trakcie sezonu 2021/22 Diouf rozegrała 13 spotkań w Tauron Lidze, w których zdobyła łącznie 255 punktów (w tym 13 bezpośrednio z zagrywki i aż 33 blokiem). Na zakończenie rozgrywek zawiesiła na swojej szyi pierwszy medal rozgrywek ligowych w karierze – brąz Tauron Ligi.

W nowym sezonie Valentina Diouf wciąż będzie siatkarką ŁKS-u Commercecon Łódź. W rozpoczynających się w październiku rozgrywkach statystyki włoskiej atakującej z całą pewnością będą jeszcze lepsze, a sama Valentina straszyć będzie przyjęcie wszystkich rywalek!