Udany powrót Maska! Radomka – ŁKS 1:3

Udany powrót za stery ŁKS-u Commercecon Łódź zaliczył w czwartek Michal Masek. Choć Ełkaesianki boleśnie przegrały pierwszego seta, to pokazały charakter i ostatecznie zwyciężyły w meczu na szczycie TAURON Ligi.

Po podróży do Radomia siatkarki ŁKS-u potrzebowały chwilę, żeby wskoczyć na swoje optymalne obroty. Pierwsza partia spotkania, pomimo ambicji i waleczności „Łódzkich Wiewiór”, padło łupem gospodyń. Radomianki prezentowały w pierwszym secie lepszą siatkówkę i bardziej wystrzegały się błędów indywidualnych. Ostatecznie tę partię gospodynie wygrały 25:17.

Przed rozpoczęciem drugiego seta Birtt Bongaerts zmieniła Aleksandrę Pasznik, a Nadja Ninković Katarinę Lazović. I gra Ełkaesianek zupełnie się odmieniła! Sam początek partii lepiej rozegrały gospodynie, które były w stanie wypracować dwupunktową zaliczkę, jednak dość szybko łodzianki zdołały ją zniwelować i grać wyrównaną siatkówkę. Obraz gry zmienił się wraz ze stanem 24:23 na korzyść gospodyń. Wówczas to Ełkaesianki zgarnęły trzy kolejne punkty i zwyciężyły w drugiej odsłonie spotkania.

W trzecim secie „Łódzkie Wiewióry” poszły za ciosem i w pełni zdominowały swoje rywalki. Łodzianki kontrolowały grę od pierwszej akcji, a świadczy o tym chociażby zabójczy maraton punktowy – od 11:7 do 17:7. Wydaje się, że ta seria była decydująca dla dalszych losów partii, bowiem siatkarki Radomki nie podniosły się już do ostatniej akcji i przegrały seta stosunkiem 17:25.

Czwarta partia była już jedynie formalnością. Rozbite gospodynie nie były w stanie podjąć odpowiednio równej walki, choć dwukrotnie doprowadzały do wyrównania. Drugi raz przy stanie 18:18. Kolejne akcje potwierdziły już tylko dominację Ełkaesianek, które zakończyły partię wynikiem 25:19.

MVP spotkania wybrana została Katarzyna Zaroślińska-Król.

Następne ligowe spotkanie Ełkaesianki rozegrają już w mikołajki. Wówczas zmierzą się na wyjeździe z BKS-em Bielsko Biała.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:17; 24:26; 17:25; 19:25)

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0