Sparingowe zwycięstwo z Legionovią

Środowym popołudniem siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź zmierzyły się w meczu sparingowym z Legionovią Legionowo. Trzy spośród czterech rozegranych setów padły łupem ełkaesianek.

Początek pierwszej partii spotkania obie drużyny rozegrały dość blisko siebie. Kontakt punktowy powodował, że przed dłuższy czas na tablicy świetlnej widniał remis. W pewnym momencie siatkarki z Legionowa złapały nieco więcej wiatru w żagle i  doprowadziły do stanu 21:18. Wtedy o czas poprosił Giuseppe Cuccarini, a po przerwie Wiewióry zdobyły dwa punkty z rzędu. Przy stanie 24:24 świetnym atakiem popisała się kapitan łodzianek, a ostatni punkt zdobyła Nadja Ninković.

W drugim secie świetnie rozpoczęły Ełkaesianki, które wyszły na prowadzenie 5:2, a po autowej kiwce rywalek było 7:4. Błąd podwójnego odbicia w Legionovii dał gospodyniom przewagę 16:11. Biało-czerwono-białe grały pewnie i dominowały na parkiecie. Po ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król mogły cieszyć się ze zwycięstwa do 16.

Po ataku Katariny Lazović ŁKS Commercecon prowadził w trzeciej partii 5:2, jednak rywalki szybko wyrównały. Skuteczne zbicie Darii Szczyrby, byłej siatkarki łódzkiej ekipy, dało remis 10:10. Od tego momentu jednak Łódzkie Wiewióry zdobyły pięć punktów z rzędu. Wydawało się, że ŁKS przejął kontrolę, jednak nic bardziej mylnego. W końcówce znów mieliśmy remis. Po bloku Asi Pacak na Jessice Rivero Łódzkie Wiewióry wyszły na prowadzenie 22:20, a seta zakończyła Aleksandra Wójcik (25:22).

Jeszcze przed meczem trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów, zatem po ostatnim gwizdku w trzeciej partii zespoły znów wyszły na boisko. Początek był dość wyrównany, po akcji Oli Pasznik na siatce było 4:4. Później jednak zaczęły dominować przyjezdne. Legionovia prowadziła już 17:12, jednak potem gospodynie zaczęły odrabiać straty. Gdy piłka podbita przez Lazović wpadła w boisko rywalek, o czas poprosił trener Chiappini (18:19). Ostatecznie jednak DPD Legionovia utrzymała prowadzenie i wygrała 25:22.

Oba zespoły spotkają się ze sobą jeszcze jeden raz, w najbliższą sobotę. Tym razem spotkanie sparingowe odbędzie się w Legionowie.

ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:1
(26:24, 25:16, 25:22, 22:25)