Siatkarska elita w Łodzi. Czas na Ligę Mistrzyń!

Trzy dni, cztery zespoły i sześć spotkań. Tak w liczbach prezentuje się drugi turniej fazy grupowej Ligi Mistrzyń, który od wtorku rozgrywać się będzie w Łodzi. Gospodynie z ŁKS-u Commercecon powalczą w nim o awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Po pierwszym turnieju fazy grupowej, w tabeli grupy C prowadzi faworyt do jej wygrania Vakifbank Stambuł. To właśnie ten zespół jako pierwszy podejmą drugie w stawce „Łódzkie Wiewióry”. Turczynki w tym sezonie są nie do powstrzymania. Wygrały niemalże wszystkie możliwe spotkania, w samej lidze tracąc zaledwie 8 setów. Z drugiej strony parkietu staną jednak nieco mniej, choć dalej rozpędzone łodzianki, które pchane rządzą rewanżu za listopadowy mecz z całą pewnością pokażą pazur. Początek tego spotkania już we wtorek o godzinie 18:00.

W środę Ełkaesianki zmierzą się z ostatnim zespołem w grupie – Martisą Płovdiv. Po pierwszym spotkaniu obu ekip „Łódzkie Wiewióry” z całą pewnością mogą żałować nie potrzebnego tie-breaka, który zabrał im jedynie jeden punkt. Bułgarki z kolei po pierwszym turnieju rozegrały zaledwie jeden mecz ligowy, który przypadł na końcówkę stycznia. Ciężko więc określić jaki poziom siatkarki z Płovdivu mogą prezentować podczas zmagań w Łodzi. Przekonamy się o tym dopiero w środę po godzinie 20:30.

Gospodynie całe rozgrywki zakończą spotkaniem z ASPTT Mulhouse. Francuzki, podobnie jak siatkarki VakifBanku, są w bieżącym sezonie bardzo dobrze dysponowane i na krajowym podwórku zbierają nie małe żniwo. W listopadzie przegrały jednak dość gładko z Ełkaesiankami, choć potrafiły postawić trudne warunki. Z całą pewnością będzie to niezwykle ciekawy mecz, a jego atmosferę podkręci to, że obie ekipy wciąż walczą o awans do fazy pucharowej. Kto okaże się lepszy? Tego dowiemy się w czwartek po godzinie 20:30.

Żeby móc myśleć o awansie do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń „Łódzkie Wiewióry” nie mogą niczego kalkulować, walcząc przy tym o pełną pulę punktową. W najlepszym wypadku do awansu z drugiego miejsca może wystarczyć 7 punktów.

Co warte podkreślenia – wszystkie trzy mecze siatkarek ŁKS-u pokaże stacja Polsat Sport.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0