Siatkarki ŁKS-u wracają do Łodzi z medalami

ŁKS Commercon Łódź przygotowujący się do nadchodzącego wielkimi krokami nowego sezonu Tauron Ligi oczekuje na przybycie dwóch zawodniczek, które dołączyły do klubu tego lata. Roberta Ratzke oraz Veronica Jones-Perry znajdują się jeszcze na zgrupowaniach swoich kadr narodowych, z których przywiozą do Łodzi kilka medali.

Dla brazylijskiej rozgrywającej, Roberty Ratzke, sezon reprezentacyjny jest obfity w sukcesy. Podczas Igrzysk Olimpijskich wraz z kadrą Brazylii sięgnęła po srebro, a teraz dołożyła do tego złoty medal Mistrzostw Ameryki Południowej.

Veronica Jones-Perry również pojawi się w Łodzi z medalem na szyi. Wraz z reprezentacją USA udało się jej zdobyć brąz za turniej Pan-American Cup. Dołożyła do tego także indywidualne wyróżnienie – została jedną z dwóch najlepszych przyjmujących rozgrywek.

Ze względu na udział w międzynarodowych rozgrywkach wraz ze swoimi kadrami narodowymi,  „Roni„, jak i Roberta dopiero w najbliższych dniach po raz pierwszy pojawią się na treningu drużyny Michala Maska. Czasu na zgranie nowe siatkarki będą miały mało, choć i tak został on wydłużony ze względu na przełożenie na późniejszy termin pierwszego ligowego meczu „Łódzkich Wiewiór”.

Fot. cbv.com.br