Siatkarki ŁKS-u rozpoczęły treningi

W poniedziałek siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego odbyły pierwszy trening przed startem nowego sezonu. Na zajęciach oprócz większości nowych zawodniczek pojawiła się również spora grupa kibiców.

Trener Michal Masek na poniedziałkowych zajęciach miał do dyspozycji osiem „Łódzkich Wiewiór”. Grupę tą tworzyły: Krystyna Strasz, Paulina Maj-Erwardt, Joanna Pacak, Kamila Witkowska, Weronika Sobiczewska, Angelika Gajer, Ivna Colombo oraz Pietra Jukoski. Pozostałe ełkaesianki dołączą do drużyny po wypełnieniu obowiązków reprezentacyjnych.

Pierwszy trening w okresie przygotowawczym miał charakter wprowadzający i nie był dla siatkarek zbyt dużym obciążeniem. Pierwsza część zajęć odbyła się pod okiem Tomasza Nagórki, trenera przygotowania fizycznego, a w drugiej części batutę przejął już Masek.

Wzorem poprzednich, przedpandemicznych lat, na pierwszym treningu „Łódzkich Wiewiór” pojawili się kibice. Ci zameldowali się w Łódź Sport Arenie w pokaźnej ilości i żywymi przyśpiewkami motywowali swoje ulubienice. Na końcu zajęć nie zabrakło również miejsca na wspólne zdjęcie.

Pierwsza kolejka TAURON Ligi odbędzie się pod koniec września. Znacznie wcześniej, bo już w przyszłym tygodniu, siatkarki ŁKS-u rozegrają turniej PreZero Grand Prix, w którym będą grały na piaskowych boiskach.

fot. ŁKS Commercecon Łódź