Raport z Mistrzostw Europy. Polki w 1/8!

Początek mistrzostw Starego Kontynentu układa się dla reprezentacji Polski w bardzo dobrym stylu. W trzech dotychczasowych meczach podopieczne trenera Nawrockiego zdobyły komplet 9 punktów, tracąc przy tym tylko jednego seta. Bez wglądu na dwa kolejne spotkania Polki z awansu do 1/8 mogły cieszyć się już wczoraj.

Po dwóch łatwych zwycięstwach nad Słowenią oraz Portugalią wszyscy kibice spodziewali się, że mecz z Ukrainą również padnie łatwym łupem Polek. Ku zaskoczeniu kibiców w mecz lepiej weszły rywalki Polek, które wygrały pierwszego seta. Po przegraniu pierwszej odsłony meczu Polki wróciły do swojego rytmu i zdominowały Ukrainki. Drugi set wygrały do 11 a czwarty do 15. Dłuższe emocje mogliśmy poczuć w trzecim secie, kiedy to na tablicy widniał wynik 25:22 dla Polek.

Dla kibiców ŁKS-u smutną informacją będzie fakt, że Klaudia Alagierska ponownie wchodziła na boisko z kwadratu rezerwowych i nie zagrzała na boisku miejsca na zbyt długo, a Aleksandra Wójcik w ogólnie nie pojawiła się na parkiecie.

Zwycięstwem w poniedziałkowym meczu Polki zapewniły sobie wyjście z grupy i przedłużenie swojej europejskiej przygody na przynajmniej 1/8 finału.

Z trybun łódzkiej Atlas Areny reprezentację Polski wspierała liczna grupa biało-czerwono-białej rodziny. Wśród kibiców zgromadzonych w hali dostrzec można było reprezentację piłkarzy ŁKS-u, mistrzyń Polski z ŁKS Commercecon Łódź oraz przedstawicieli grupy Łódź Kocha Sport.

Oprócz reprezentacji Polski pewnymi gry w dalszej fazie turnieju są siatkarki Serbii. Drużyna, w której występuje nowa przyjmująca mistrzyń Polski – Katarina Lazović – z kompletem punktów pewnie przewodzi grupie A. Ponadto reprezentacja Słowenii z Evą Mori w składzie wciąż zachowuje szanse na wyjście ze swojej grupy.