Plan przygotowań siatkarek do sezonu

Siatkarki ŁKS-u Commercecon niedawno rozpoczęły okres sparingowy dwoma spotkaniami z Energą MKS-em Kalisz, w których dwukrotnie zwyciężyły wynikiem 3:2. Teraz przed „Wiewiórami” cykl gier, w trakcie których drużyna będzie przygotowywać się do październikowej inauguracji sezonu Tauron Ligi.

Zawodniczki pod wodzą trenera Maska rozpoczęły swoje przygotowania do sezonu w drugiej połowie lipca. Od tego momentu intensywnie pracowały na siłowni i hali, a także wzięły udział w turniej siatkówki plażowej – PreZero Grand Prix. Teraz, im bliżej do rozpoczęcia nowego sezonu Tauron Ligi, przyszedł czas na mecze kontrolne. Wiewióry rozegrały już dwa spotkania z MKS-em Kalisz i dwukrotnie wyszły z nich zwycięsko, obydwa mecze wygrały 3:2.

Na początku września ŁKS weźmie udział w Memoriale Jerzego Góreckiego w Legionowie. W turnieju weźmie udział sześć drużyn podzielonych na dwie grupy: ŁKS Commercecon Łódź, Grot Budowlani Łódź, S.C. Potsdam, (grupa A) oraz IŁ Capital Legionovia Legionowo, Dresdner S.C., Eczacibasi Stambuł (grupa B).

Następnie zaplanowano sparing z Radomką Radom, czyli rywalem „Wiewiór” w walce o brązowy medal w poprzednim sezonie.

W połowie września siatkarki zagrają w Memoriale Grzegorza Morawskiego w Mławie. Oprócz biało-czerwono-białych udział wezmą także Grot Budowlani Łódź, IŁ Capital Legionovia Legionowo oraz NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

Aktualnie w przygotowaniach do sezonu bierze udział dziewięć zawodniczek: Paulina Maj-Erwardt, Krystyna Strasz, Angelika Gajer, Julita Piasecka, Ivna Colombo, Pietra Jukoski, Joanna Pacak, Kamila Witkowska i Weronika Sobiczewska. Jako druga rozgrywająca zespół uzupełniła tymczasowo doświadczona Ewa Cabajewska.

Po Mistrzostwach Europy do drużyny dołączą Klaudia Alagierska i Martyna Grajber. Rozgrywająca Roberta Ratzke oraz przyjmująca Veronica Jones-Perry pojawią się w Łodzi tuż po powrocie ze zgrupowań swoich kadr narodowych.

Kalendarz sparingów

2 września 17:00: ŁKS Commercecon – Grot Budowlani Łódź (Sport Arena Łódź)
4 września 15:00: ŁKS Commcercecon – SC Potsdam (Legionowo)
5 września: spotkania o miejsca w klasyfikacji końcowej Memoriału Jerzego Góreckiego