Siatkówka

Piła zdobyta! ŁKS Commercecon zwycięski w pierwszym meczu roku!

Po dość łatwej, choć nie bezbolesnej, przeprawie siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wygrały pierwszy mecz tego roku. Tym samym łodzianki zrehabilitowały się za porażkę z pilczankami w pierwszej rundzie sezonu.

Już od samego początku spotkania widać było, która drużyna walczy o pełną pulę punktów. Po krótkiej wymianie piłki siatkarki ŁKS-u rozpoczęły budowanie swojej przewagi. Podopieczne trenera Marka Solarewicza zatrzymały się ostatecznie na 11 „oczkach” przewagi i zakończonym secie.

Druga część gry upłynęła już po znakiem bardzo wyrównanej i emocjonującej potyczki. Siatkarki z Piły wybudziły się ze snu, który zmógł je w pierwszym secie, dzięki czemu przez znaczą część partii to właśnie one prowadziły grę. „Łódzkie Wiewióry” swoją podróż po wygranie drugiego seta rozpoczęły dopiero od stanu 15:15. Łodzianki zdobywając 10 punktów, straciły przy tym zaledwie siedem, co w ostatecznym rozrachunku dało im drugiego wygranego seta.

Trzecia partia sobotniego meczu do stanu 15:15 ponownie była bardzo równą walką. Inaczej niż w poprzedniej odsłonie potoczyła się jednak kwestia dalszego prowadzenia gry. Tym razem to gospodynie mocniej zaatakowały, dzięki czemu udało im się przełamać mistrzynie i wygrać swoją pierwszą partię.
W tej partii w biało-czerwono-białych barwach zadebiutowała nowa rozgrywająca – Valeria Caracuta!

Set numer cztery był za razem ostatnią odsłoną tego widowiska. I podobnie jak w pierwszym secie, to łodzianki w pełni kontrolowały grę. Mistrzynie Polski wygrały tę partię 10 punktami, a cały mecz 3:1.

MVP spotkania została „łódzka Wiewióra” – Monika Bociek.

Już w najbliższy czwartek siatkarki ŁKS-u Commercecon czeka spotkanie w Lidze Mistrzyń. Przeciwnikiem łodzianek będzie ukraiński Khimik Yuzhny.