Pierwszy krok w kierunku medali. Czas na półfinały TAURON Ligi

Już w poniedziałek siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego postawią pierwszy krok w kierunku medali TAURON Ligi. W pierwszym meczu półfinałowym ełkaesianki zmierzą się na wyjeździe z Developresem Rzeszów.

Po pokonaniu BKS-u Bielsko-Biała w ćwierćfinałach TAURON Ligi siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego spotkają na swojej drodze Developres Rzeszów. Lider tabeli po sezonie zasadniczym w poprzedniej fazie rozgrywek ograł 2:0 MKS Kalisz, choć do niespodzianki nie brakło wiele.

Obie ekipy w ostatnim czasie są w przysłowiowym „gazie”. Rzeszowianki wygrały sześć niedawnych spotkań, z czego zaledwie dwukrotnie musiały zmierzyć się z rywalkami w tie-breaku. „Łódzkie Wiewióry” z kolei cztery ostatnie spotkania kończyły zwycięstwami „za trzy”.
Gospodynie poniedziałkowego spotkania są również w formie na własnym parkiecie. Trzy ostatnie spotkania rozegrane w Rzeszowie Developroes zakończył dość szybko, wygrywając każde z nich.

Półfinałowe boje z Developresem nie są dla ełkaesianek niczym nowym. W sezonie 2019/19, który ŁKS Commercecon Łódź zakończył ze złotym medalem, obie ekipy spotkały się właśnie na tym etapie rozgrywek. Wówczas oba mecze padły łupem łodzianek – w Rzeszowie wygrały 3:2, a we własnej hali 3:0.

Wiele wskazuje na to, że w poniedziałek czeka nas niezwykle ciekawie i wyrównanie. Jego początek zaplanowano na godzinę 17:30, a transmisję z niego przeprowadzi stacja Polsat Sport.

fot. Łukasz Żuchowski