Pierwszy krok postawiony! ŁKS – Radomka 3:0

W ćwierćfinale mistrzostw Polski zespoły rywalizują do dwóch wygranych meczów. Po pierwszym spotkaniu o krok bliżej awansu do kolejnej rundy są siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź, które pokonały 3:0 w Sport Arenie E.Leclerc MOYA Radomkę Radom.

Dobrze zaczęły łodzianki pierwszego seta. Po ataku Valentiny Diouf prowadziły bowiem 6:3. Przewaga ŁKS-u Commercecon oscylowała w okolicach 3-4 punktów. Kolejne zbicie włoskiej atakującej dało gospodyniom przewagę 12:8. Dopiero po udanej akcji Alexandry Lazić Radomka zmniejszyła straty do dwóch „oczek”. Błąd w ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król ponownie dał łodziankom czteropunktowe prowadzenie (16:12). O czas poprosił Błażej Krzyształowicz, jednak gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu. W końcówce Wiewióry grały pewnie i nie pozwoliły rywalkom na zmniejszenie strat. Po ataku Diouf wygrały 25:17.

W drugim secie po błędzie na rozegraniu Aleksandry Szczepańskiej ŁKS Commercecon prowadził 4:2, jednak skuteczna akcja Freyi Aelbrecht dała remis 7:7. Długo oglądaliśmy walkę punkt za punkt. Skuteczny atak Klaudii Alagierskiej dał kolejny remis (15:15). Dwa błędy z rzędu Aleksandry Wójcik dały gospodyniom prowadzenie 19:15. Nadal skuteczna była Diouf i po jej zbiciu było już 21:16. Łodzianki wygrały drugą partię po asie serwisowym Joanny Pacak.

Trzeciego seta łodzianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0, a udany blok Martyny Grajber dał im przewagę 6:2. Przy stanie 7:6 o czas poprosił trener Michał Cichy. Krótka rozmowa pomogła, blok postawiła Klaudia Alagierska i już było 10:6. Po błędzie zagrywki Kornelii Moskwy łodzianki prowadziły 16:12, a atak Diouf dał im przewagę 20:15. Od tego momentu radomianki zdobyły już tylko jeden punkt, a gospodynie pięć i po błędzie Szczepańskiej wygrały 25:16.

MVP spotkania wybrana została atakująca ŁKS-u Comercecon Łódź Valentina Diouf.

ŁKS Commercecon Łódź – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:0

(25:17, 25:18, 25:16)

ŁKS: Grajber (9), Witkowska (3), Diouf (18), Ratzke, Alagierska (10), Jones-Perry (11), Maj-Erwardt (libero) oraz Sobiczewska i Pacak (4)

Radomka: Murek (9), Szczepańska 1), Zaroślińska-Król (11), Aelbrech (9), Lazić (1), Moskwa (6), Adamek (libero) oraz Wójcik (2), Kobus i Biała