OFICJALNIE: Sezon LSK zakończony! ŁKS z brązowym medalem.

To o czym mówiło się już od jakiegoś czasu, w końcu znalazło swoje oficjalne potwierdzenie. Sezon Ligi Siatkówki Kobiet został zakończony. Oznacza to, że faza play-off LSK w tym roku nie ruszy.

Z uwagi na szalejącego po świecie koronawirusa wiele rozgrywek sportowych zostało przymusowo zawieszonych bądź zakończonych. Nie inaczej jest również z polskimi rozgrywkami siatkarskimi, które w środę (25.03) zostały oficjalnie przerwane.

– To były dla nas bardzo trudne decyzje – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon.

W przypadku Ligi Siatkówki Kobiet zakończona faza zasadnicza sezonu pozwoliła wyłonić mistrza Polski, wraz z resztą podium. Oznacza to, iż na ligowy tron powróciły siatkarki Grupy Azoty Chemika Police. Na kolejnych miejscach podium uplasowały się DeveloPress Rzeszów oraz ŁKS Commercecon Łódź!
Prawo do gry w Lidze Mistrzyń przypadło zespołom z Polic i Rzeszowa, a spadkiem z ligi sezon zakończyła Wisła Warszawa.

Dla biało-czerwono-białej Łodzi zakończenie sezonu oznacza trzeci z rzędu medal mistrzostw Polski. Po srebrze i złocie do gabloty ŁKS-u Commercecon Łódź teraz trafi medal brązowy, choć z całą pewnością mógłby to być kruszec w innym kolorze.

Nie pozostaje więc nic innego, jak po raz kolejny ogłosić sukces siatkarskiej sekcji najstarszego łódzkiego klubu. Po krótkiej przerwie wrócimy do ligowego grania oraz miejmy nadzieję na ligowy tron!