Oficjalnie: Alessandro Chiappini nowym trenerem ŁKS-u Commercecon Łódź!

W nadchodzącym sezonie TAURON Ligi za wyniki ŁKS-u Commercecon Łódź odpowiedzialny będzie doświadczony i utytułowany trener rodem z Włoch. Umową z Łódzkim Klubem Sportowym związał się Alessandro Chiappini.

Chiappini trenerską karierę rozpoczął już w 1998 roku obejmując rolę asystenta we włoskiej Medinex Reggio Calabria. Aż do 2003 roku nowy trener „Łódzkich Wiewiór” szlifował swój warsztat pod okiem innych szkoleniowców.

W 2003 roku Chiappini rozpoczął pracę na swój koszt. Od tego czasu Włoch prowadził m.in. włoskie Pallavolo Marsciano, Asystel Novara, Imoco Volley Conegliano, narodowe reprezentacje Turcji oraz Słowacji, a także polskie kluby – Atom Trefl Sopot, PTPS Piła, a ostatnio Legionovię Legionowo.

Utytułowany trener w swojej karierze wznosił m.in. Superpuchar Włoch, Puchar CEV, czy Mistrzostwo Polski. Teraz przyszedł czas na kolejne sukcesy osiągane z Łódzkim Klubem Sportowym!

Trenerze, witamy w biało-czerwono-białej Łodzi! Życzymy jak najwięcej sukcesów z „Łódzkimi Wiewiórami”