Niełatwa przeprawa z beniaminkiem. UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź 1:3

Ełkaesianki po raz kolejny pokazały, że potrafią wygrać spotkanie, mimo początkowych problemów. Tym razem zwyciężyły w spotkaniu z UNI Opole, choć w pierwszym secie to gospodynie były górą, a później sprawiały problemy biało-czerwono-białym do ostatnich minut meczu.

Pierwszy set okazał się dużym wyzwaniem dla ełkaesianek, gospodynie postawiły im trudne warunki. Już od samego początku „Wiewióry” musiały być zespołem, który gonił wynik. Pierwszy timeout trener Michal Masek wykorzystał już w pierwszych minutach meczu, kiedy łodzianki przegrywały 1:6. Następnie rozpoczęły gonienie wyniku, ostatecznie doprowadzając do remisu 9:9. Wtedy pomiędzy obiema drużynami rozpoczęła się równa wymiana punktów, która trwała do zakończenia pierwszej partii spotkania. Zwycięsko wyszły z niej opolanki, które ostatecznie wygrały seta na przewagi – 27:25.

Stracony set okazał się solidnym pobudzeniem dla biało-czerwono-białych. W kolejnej partii to siatkarki spod herbu przeplatanki wyszły na prowadzenie, kontrolując grę i prezentując się dobrze w ofensywie. Dobrze wyglądały Veronica Jones-Perry oraz Kamila Witkowska, która także wyglądała dobrze w bloku. Pozwoliło to ełkaesiankom na wysoką wygraną w drugim secie – 25:12.

Podobnie, jak w drugiej partii to siatkarki z Łodzi napędził stracony set, podobnie wyglądało to w trzecim, jednak na korzyść opolanek. Gospodynie zaprezentowały się znacznie lepiej niż wcześniej, znowu grając bardzo wyrównaną siatkówkę z ełkaesiankami. O tym, jak bardzo, świadczy fakt, że ponownie set musiał być rozstrzygnięty na przewagi, jednak tym razem to podopieczne Michala Maska wyszły z takiej rywalizacji zwycięsko.

Podobnie, jak trzeci set, zapowiadał się czwarty, w którym ponownie obydwa zespoły prezentowały równą formę. Wydawało się, że walka znów będzie trwała do ostatniego punktu, jednak tym razem opolanki straciły zimne głowy w końcówce i oddały pole ełkaesiankom, które bezlitośnie to wykorzystały i zamknęły mecz w czterech partiach, ostatecznie ciesząc się z kolejnego zwycięstwa.