Młoda, ale doświadczona. Kinga Drabek zasila szeregi „Łódzkich Wiewiór”!

Ma dopiero 24 lata, ale boiskowego doświadczenia mogłaby pozazdrościć jej nie jedna siatkarka. Libero Łódzkiego Klubu Sportowego w następnym sezonie będzie Kinga Drabek!

Drabek na parkietach TAURON Ligi występuje od 2015 roku. W tym czasie libero rozegrała imponujące 140 spotkań. Co ciekawe – najwięcej z nich, bo po 13, rozegrała przeciwko obu łódzkim klubom.

Libero z całą pewnością będzie ostoją łódzkiego przyjęcia. W swojej karierze Kinga przyjęła 2617 piłki, notując perfekcyjne przyjęcie na poziomie blisko 30%.

Przez blisko siedem lat Drabek reprezentowała barwy MKS-u Dąbrowa Górnicza, Radomki Radom oraz BKS-u Bielsko-Biała. W swojej karierze reprezentowała także barwy młodzieżowych reprezentacji Polski, z którymi dwukrotnie wywalczyła srebrne medale Mistrzostw Europy Wschodniej Kadetek.

Kinga, witamy w Łodzi! Liczymy na wiele udanych i owocnych spotkań w biało-czerwono-białych barwach!