Mistrzostwa Europy w wykonaniu siatkarek ŁKS-u

W piątek rozpoczęła się najważniejsza siatkarska impreza starego kontynentu w tym roku – Mistrzostwa Europy siatkarek. Po dwóch dniach zmagań reprezentacja Polski, z Klaudią Alagierską oraz Aleksandrą Wójcik w składzie, ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Ba! Polki w dwóch meczach nie straciły nawet seta.

Polki rozpoczęły bój o medale Mistrzostw Europy od piątkowego meczu ze Słowenią. Kadra trenera Nawrockiego bez problemu rozprawiła się ze swoimi rywalkami w trzech setach. Alagierska oraz Wójcik większość meczu oglądały z kwadratu dla rezerwowych. Po stronie przegranych całe spotkanie rozegrała natomiast nowa zawodniczka ŁKS-u Commercecon Łódź – Eva Mori. Rozgrywająca rodem ze Słowenii zagrała dobre zawody, a po meczu została gorąco przywitana przez kibiców ŁKS-u zgromadzonych tego wieczora w łódzkiej Atlas Arenie.

Sobotnim wieczorem w Atlas Arenie Polki mierzyły się z Portugalkami. Podobnie jak i w pierwszym meczu reprezentacja Polski odniosła pewne zwycięstwo, mocno dominując swoje rywalki. W żadnym z trzech setów Portugalki nie zdołały zdobyć nawet 20 punktów. Podobnie jak w piątkowym meczu ani Alagierska ani Wójcik nie zagościły na parkiecie na dłuższy czas. Środkowa mistrzyń Polski wykorzystała jednak swój czas dając bardzo dobrą zmianę.

W niedzielę kadra trenera Nawrockiego nie rozgrywała żadnego spotkania. Następną okazją do zdobycia punktów będzie poniedziałkowy mecz z Ukrainkami.

W sobotę reprezentacja Słowenii z Evą Mori w składzie uległa Belgijkom 0:3. Czwartą i ostatnią zawodniczką „Łódzkich Wiewiór”, która reprezentuje klub na europejskich parkietach jest nowy nabytek klubu – Katarina Lazović.  Reprezentacja Serbii, w której występuje młoda zawodniczka, w piątkowe popołudnie ograła reprezentację Finlandii 3:0. Duża w tym zasługa nowej przyjmującej mistrzyń Polski, która rozegrała bardzo dobry mecz.