Mecz z outsiderem. Siatkarki jadą do Świecia

Już dziś siatkarki rozegrają potencjalnie najłatwiejszy mecz końcówki sezonu zasadniczego TAURON Ligi. Ełkaesianki zmierzą się na wyjeździe z czerwoną latarnią ligi – Jokerem Świecie – a zwycięstwo w tym meczu jest po prostu obowiązkiem.

Dwa ostatnie tygodnie nie były dla „Łódzkich Wiewiór” tymi wymarzonymi. Porażki w Pucharze Polski oraz Pucharze CEV oznaczały koniec przygody w tych ważnych dla klubu rozgrywkach. Dodatkowe zamieszanie związane ze zwolnieniem Michala Maska nie wpływało także dobrze na formę. Na szczęście to wszystko jest już przeszłością, a pewna wygrana nad #Volleyem Wrocław pokazuje, że ełkaesianki mogą skupić się jedynie nad nadchodzącymi wyzwaniami.

To najbliższe będzie zdecydowanie najłatwiejsze. Joker Świecie jest zdecydowanym outsiderem TAURON Ligi. Świecianki wygrały w tym sezonie zaledwie dwa spotkania, a zdobyte do tej pory sześć punktów plasuje je na ostatnim miejscu w tabeli. Nie jest to jednak przeciwnik, którego można zlekceważyć, o czym w ostatnich tygodniach przekonały się między innymi Developress Rzeszów oraz MKS Kalisz.

Zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu pozwoli „Łódzkim Wiewiórą” dogonić trzecią w tabeli Legionovię Legionowo (przy jednym zaległym meczu ełkaesianek), a także powiększyć przewagę nad piątą Radomką Radom. Do zakończenia sezonu zasadniczego łodzianki rozegrają jeszcze sześć spotkań, a każdy zdobyty punkt decydować będzie o ich rozstawieniu na początku fazy play-off.

Początek meczu z Jokerem Świecie już dziś (niedziela) o nietypowej dla siatkówki godzinie – 12:30. Transmisja spotkania dostępna będzie w serwisie Polsat Box Go od godziny 12:25.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0