Mamy Brąz! ŁKS Commercecon Łódź – Budowlani 3:1

Mamy to! „Wiewióry” zostały brązowymi medalistkami mistrzostw Polski sezonu 2021/2022, po bardzo dobrym spotkaniu z Budowalnymi, wygrywając 3:1.

Początek pierwszej partii w tym spotkaniu nie należał do najlepszych w wykonaniu ełkaesianek, Budowlane były skuteczniejsze i pokazywały, że będą chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Podopieczne Michała Cichego jednak zaczęły się za odrabianie strat i tak z kolejnymi punktami gra ŁKS-u wyglądała coraz lepiej, blok oraz atak zaczęły bardzo dobrze funkcjonować. Biało-czerwono-białe niesione przez kibiców zgromadzonych w hali im. Ziuny pewnie wygrały pierwszego seta, przewagą aż 7 puntów.

Drugi set od samego początku wyglądał lepiej w wykonaniu „Wiewiór”, co prawda nie tworzyły sobie dużej przewagi punktowej, ale nie dawała rywalką kontrolować przebiegu seta, a ten przebiegał raczej wymiennym szczęściem. Dopiero przy stanie 12:11 po m.in. dobrych atakach Algierskiej stworzył sobie, kilku punktową przewagę, po której rywalki zaczęły grać coraz bardziej nerwowo, a ŁKS korzystał na tym i punktował, gra wyglądała coraz lepiej, nic nie wskazywało na to, aby doszło do zwrotu akcji. Budowlane co prawda próbowały odrabiać starte, jednakże to siatkarki spod herbu przeplatanki pewnie przypieczętowały wygrana z drugiego seta świetną zagrywką Algerskiej.

Trzeci set ponownie dobrze zaczęły „Wiewióry”, tworząc sobie szybką dwu punktową przewagę, jednak budowlane równie szybko odpowiedziały, pokazując, że mają jeszcze nadzieję na ugranie jeszcze czegoś w tym meczu. Podopieczne Michała Cichego ponownie ostudziły tę nadzieję, tworząc sobie serie 5 puntów. Skutecznością wyróżniała się Valentina Diouf, która rozgrywała bardzo dobre zawody. KSB starało się tak jak przez cały mecz odrabiać straty, tym razem skuteczniej. Wydawało się, że nic złego nie może się wydarzyć już w tym secie, a jednak. Budowlane wyszły na prowadzenie 21:19, a te nie oddały już tej przewagi i pewnie zwyciężyły 25:22.

Ostatni set zaczął się nieco nerwowo dla gospodyń, te popełniały błędy, przez co nie mogły wyjść na zaczajać przewagę. Odmienione rywalki, poczuły wiatr w żaglach, że mogą jeszcze sprawić niespodziankę i walczyły o każdą piłkę. Jednak ponownie jak w pierwszym secie, biało-czerwono-białe udowodniły, że to one zasługują na medal, tworząc sobie przewagę 5 puntów, dzięki czemu na tablicy pojawił się wynik 14:9. Budowlane walczyły i próbowały, ale nie skuteczne, a ŁKS z każdą piłką był coraz bliżej celu, brązowego medalu mistrzostw Polski. Podopieczne Michała Cichego pod koniec kontrolowały już przebieg seta i pewnie wygrały 25:1, stając się w sezonie 2021/22 brązowymi medalistkami mistrzostw Polski! MVP tego spotkania została Valentina Diouf.

ŁKS Commercecon Łódź – Budowlani Łódź 3:1
(25:18; 25:18 :22:25; 25:18)